Ordu'da 2190 Adet Tablet Dağıtıldı

Haber Tarih : 31/12/2020
Toplam Okunma : 928


Elverişsiz sosyo-ekonomik koşulları nedeniyle uzaktan eğitime devam edemeyen öğrencilere uzaktan eğitim imkânı sağlamak için FATİH Projesi kapsamında tedarik edilen Tablet Bilgisayar Setleri (TBS) Bakanlık Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ordu'da  dağıtıldı.

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Şehit Doğan Gökbulut İlkokulunda tablet dağıtım töreni düzenlendi. Törene İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Olgun KÜÇÜK, Şube Müdürleri Ayfer ORAL AYDIN ve Volkan DEMİR ile birlikte 19 ilçemizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve idarecileri katıldı. Tabletler EBA destek noktalarına ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden idarecilere teslim edildi.

Müdür Vargeloğlu yaptığı konuşmasında, "Bugün uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimiz için tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 2190 tablet bilgisayar seti, hafıza kartı ve taşıma kılıflarını ''Tabletim olmadığı için dersimi yapamıyorum, bilgiye ulaşamıyorum.'' diyen çocuklarımıza ulaştırılması için yetkililerimize teslim ediyoruz. Emeği geçen herkese Eğitim Kenti Ordu adına teşekkürlerimi sunuyorum, öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı