Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı ODÜ´de Başlıyor

Haber Tarih : 02/09/2018
Toplam Okunma : 144


İlimizin kalkınmasına yön verecek politikaların belirlenmesi ve Türkiye’nin 2023 kalkınma hedeflerine katkı sağlayacak vizyon projelerini belirlemek amacıyla Ordu Valiliği koordinatörlüğünde Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı 6-7 Eylül tarihleri arasında OD'de gerçekleştirilecek.

9 Bakanlığın Desteğiyle 2023 Hedefleri ve Ordu İlinin Olası Katkıları Görüşülecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarından temsilcilerin katılacağı ayrıca Ordu İl Protokolünün de hazır bulunacağı ve DOKA’nın da (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) destekleyeceği çalıştayda Türkiye’nin 2023 hedeflerine Ordu ilinin katkıları ve Ordu’yu 2023 yılına taşıyacak kalkınma yol haritası oluşturulacak.

Çalıştay kapsamında belirlenen Eğitim, Sağlık, İstihdam ve Çalışma Hayatı, Gençlik ve Spor, İmalat Sanayi, Kentsel Dönüşüm, Müteahhitlik ve Altyapı, Tarım ve Gıda, Enerji, Madencilik, Ulaştırma, Ticaret Hizmetleri, Kültür ve Turizm, Kırsal kalkınma, Çevre Toprak ve Su Kaynaklarının Yönetimi, Sosyal Hizmetler, Kamu Kurumları ve STK iş birliği gibi alanlardan oluşan toplam 16 sektör için ilin mevcut durumları ve sorunları düzenlenecek olan paneller ile masaya yatırılacak.

Üniversitemiz 62 Akademisyeni ile Çalıştayda Aktif Rol Alacak

6 Eylül 2018 Perşembe günü saat 09.00’da Üniversitemiz Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonunda başlayacak olan çalıştayda ilk paneli Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç yönetecek.

Ordu ilinin sektörel analizlerinin yapılacağı ve paydaşlar arası iş birliklerinin sağlamlaştırılmasının amaçlandığı çalıştayda belirlenen 16 sektör çerçevesinde çalışmalar gerçekleştiren Ordu Üniversitesinin 62 akademisyeni ve 1 Yüksek Lisans öğrencisi çalıştaya, moderatör ve çalışma grubu üyesi olarak katkı sunacak.

Ordu İli 1. Kalkınma Çalıştayı 7 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek oturumların ardından kapanış konuşmalarıyla sona erecek. 

ODÜ BASIN


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı