Puset POLVAN Halk Oyunları Yarışması/nda Karadeniz bölge birincisi oldu.

Haber Tarih : 11/03/2019
Toplam Okunma : 304

Ünye Puset Polvan Ortaokulu Yıldızlar Halk Oyunları ekibi Trabzon’da yapılan Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması/nda Karadeniz bölge birincisi oldu.


Ünye Puset Polvan Ortaokulu Yıldızlar Halk Oyunları ekibi 9-10 Mart tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleşen Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması’nda bölge birincisi olarak Denizli’de düzenlenecek olan Türkiye finalinde Karadeniz Bölgesi’ni temsil etmeye hak kazandı.

Halk Oyunları Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Umut Kavasoğlu gazetemize özel yaptığı açıklamada, “2018-2019 eğitim ve öğretim yılı halk oyunlarına, Ünye damgasını vurdu. Okul sporlarında Puset Polvan Ortaokulu, Yeşilkent Ortaokulu Ordu il merkezinde yapılan yarışmada birinci olarak Karadeniz bölge finalinde ilimizi temsil ettiler. Ordu’da düzenlenen yarışmada Kaledere Ortaokulu ikinci, İnönü İlkokulu üçüncü, Ünye Anafarta İlkokulu ise dördüncü oldu.

Okul Sporlarında 9-10 Mart tarihlerinde Puset Polvan Ortaokulu Karadeniz bölge birincisi olarak 13-14 Nisan tarihlerinde Denizli’de yapılacak Türkiye finallerinde Karadeniz bölgesini temsil edecek. Aynı zamanda 27-28 Nisan’da Kulüpler bölge finalimiz yapılacak. Kulüpler Bölge finalinde de Ünye’den Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği ve Ünye Ritim Sanat ve Spor Kulübü Türkiye finaline gidebilmek için bölge finalinde yarışacaklar.” dedi.

Halk oyunları konusunda 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını Ünye’nin başarılarla dolu geçirdiğini ifade eden Kavasoğlu, “Biz halk oyunlarının, öncelikle anane ve kültürlerimizi öğretmek açısından daha çok yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu yıl Ünye adına başarılı bir yıl oldu, Ünye adına güzel dereceler oldu. İnşallah Puset Polvan Ortaokulu’ndan Türkiye finalinde güzel bir derece bekliyoruz.”diye konuştu.

Puset Polvan Ortaokulu’nda 3 yıldır faaliyet gösterdiklerini ifade eden Ünye Puset Polvan Ortaokulu Halk Oyunları Öğretmeni Anıl Sinan Akkan ise şunları kaydetti:

“Bu yıl Puset Polvan Ortaokulu olarak bu alanda bizim üçüncü yılımızdı. İlk yıl Ordu il üçüncüsü olduk. İkinci yıl Ordu il birincisi olarak bölge yarışmasına katılmış, burada derece yapmıştık. Bu yıl ise hem okullar arası hem de kulüpler arası yarışmalarda ilde ve bölgede birinci olduk. Şuanda Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık. Bu süreç esas olarak deneyimle birlikte ilerleyen bir süreç.. Her seferinde üzerine biraz daha koymaya çalıştık. Bu süreçte bize inananlarla hep bir araya toplandık. Öğrenci velileri, okul idaresi, öğrencilerimiz, Ünye ve Ordu’daki halk oyunları camiası bize destek oldular. Bu anlamda onların gücünü de yanımızda hissettik. İnşallah Türkiye finallerinde de iyi bir derece alıp bu işi taçlandırmak istiyoruz. Bu süreçte bize destek olan Ünye Belediyesine, okul aile birliğine, velilerimize, okul idaresine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı