RAM’dan tercih danışma bürosu

Haber Tarih : 10/07/2018
Toplam Okunma : 178


2017-2018 yılı Liseye Giriş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilerin sağlıklı bir şekilde tercih yapabilmeleri için 16 Temmuz 2018 Cuma gününe kadar UNİPORT AVM’nin ikinci katında danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi.

Ortaokuldan mezun olan öğrencilere tercihlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için tercih danışmanlığı hizmeti sunduklarını ifade eden Doğru, “Bu anlamda öğrenci ve velilerimizi 13 Temmuz Cuma gününe kadar sabah 10.00 ila 16.00 saatleri arasında alış-veriş merkezinin ikinci katına bekliyoruz.” dedi.

 Doğru, yerleştirme ve tercihlere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Öğrenciler yerel yerleştirme, pansiyona yerleştirme ve merkezi yerleştirme olmak üzere üç gurupta tercih yapacaklar. Sınava girmeyen öğrenciler sadece yerel yerleştirme ve pansiyonlu okullara yerleştirme tercihi yapacaklar. Yerel yerleştirme tercihinde bulunmayan öğrenciler merkezi yerleştirme ve pansiyonlu okula yerleştirme için başvuru yapamayacaklar. Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemlerini tamamlamış öğrenciler tercihte bulunamayacaklar. Tercih için kayıtlarını iptal ettirmeleri gerekiyor. Ortaokuldan mezun olan öğrenciler merkezi sınav ile öğrenci alan okullara başvuru yapabilecekler. Bunlar arasında Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Proje İmam Hatip Liseleri, proje uygulayan Anadolu Liseleri ve Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü merkezi sınav puanı ile öğrenci alacak.”

RAM’dan tercih danışma bürosu

unyekent.com


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı