Rektör Yarılgaç’tan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Edoğan’a Ziyaret

Haber Tarih : 25/10/2018
Toplam Okunma : 202


Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ı ziyaret etti.

Eğitim ve öğretim faaliyetleri çerçevesinde iki üniversite arasındaki ilişkileri geliştirmek ve iş birliklerini artırmak amacıyla geçtiğimiz Ağustos ayında imzalanan protokolün hayata geçirilmesi için karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Piri Reis Üniversitesinin Deniz Kampüsünde yer alan Denizcilik Simülatör Merkezi ile eğitim havuzu ve diğer eğitim alanlarında incelemelerde bulundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ı ziyaret ederek iki üniversite arasında imzalanan protokolün Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesinin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda denizcilik çalışmalarında elde etmiş olduğu kazanımları artıracağını belirtti. Rektör Yarılgaç, “Geride bıraktığımız Ağustos ayında denizcilik eğitimine katkı sunmak amacıyla Piri Reis Üniversitesinin bünyesine kattığı okul gemisi, Üniversitemiz ile işbirliği çerçevesinde Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi limanına demir atmış, Ordu Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi arasında denizcilik alanında bir iş birliği protokolü imzalamıştık. Bu kapsamda Üniversitemizi ziyaret eden Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ile ortak çalışma ve projeler çerçevesinde görüşmek üzere tekrar bir araya geldik.  Deniz Bilimleri Fakültemiz ile Piri Reis Üniversitesi arasında kurulan koordinasyon temelinde eğitim öğretim yöntem ve teknikleri, geleceğe dönük denizcilik alanında yapılacak olan çalışmalar ile Türkiye’de denizcilik alanında gerçekleştirilen son gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Bu vesileyle değerli iş birliği ve misafirperverlikleri için Rektör Prof. Dr. Oral Erdoğan hocamıza teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Her iki üniversitenin öğretim üyeleri, araştırmacıları ve öğrencileri arasındaki ilişkileri, mevcut olanakları geliştirecek ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımını sağlayacak olan protokol ile bu sonuçları yayımlamak, tarafların eğitim-öğretim anlayışları, bilimsel, kültürel ve sportif amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarması amaçlanmaktadır.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı