Robotlarda şenlik var!

Haber Tarih : 23/05/2018
Toplam Okunma : 176


Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda “Robotik Kodlama Sistemi Şenliği” düzenlendi. Ortaokul ve Lise düzeyinden toplamda 22 okulun katıldığı şenlikte birbirinden ilginç tasarımlar katılımcıların meraklı bakışları arasında hünerlerini sergiledi.

-“Amacımız çocuklarımıza öncü olmak”-

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, çocukların araştırarak ve geliştirerek buluş gerçekleştirmelerine öncülük yapmak amacı ile böyle bir etkinlik yapmayı amaçladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Robotik kodlama EBA&STEM konularında okullarımız çalışma yaptılar. Bu STEM çalışması içerisinde de robotik kodlamalar var. Bu çalışmalar Avrupa Okul Ağı bünyesinde, Milli eğitim Bakanlığımızın dâhil olduğu bir çalışma. 2014 yılından beri yürütülüyor. Bizde ilçemizde, çocuklarımızın araştırarak, geliştirerek buluş gerçekleştirmelerine öncülük etmek mahiyeti ile okullarımızda bu çalışmaları gerçekleştirdik. Yıl boyunca yapmış olduğumuz kodlama çalışmalarının burada gösterimini sergiliyoruz. Okullarımız yıl içerisinde muhtelif illerde tertip edilen çeşitli yarışmalara katıldılar. Yılsonu yaklaşması nedeni ile çalışmalarımızı öğrencilerimize ve halkımıza sergilemek istedik. Bu düşünce ile de sergimizi açtık.”

-“Teknolojisi yüksek ürünlere yatırım yapmamız gerekiyor”-

Türkiye’nin 2023 hedefine dikkat çeken Uysal, teknolojisi yüksek ürünlere yatırım yapılması gerektiğini ifade ederek, “Ülkemizin 2023 yıl hedefi var. 2023 yılına kadar gelişmiş bir ülke olabilmek için, teknolojisi yüksek ürünlere yatırım yapmamız gerekiyor ki, ülkemiz bu yolda mesafe kat etsin. Biz elimizden geldiğince buna katkı sağlamak gayretindeyiz. 2023 yılına kadar yüksek teknoloji ürünleri üretmede, çocuklarımızı motive edebilirsek bizim için güzel olur.” dedi.

Uysal, konuşmasının ardından şenliğin açılış kurdelesini kesti. “Robotik Kodlama Sistemi Şenliği” 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü akşamına kadar açık kalacak.

CANLI DİNLE


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı