SEZGÜL, ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ BİR YARIYIL TATİLİ DİLİYORUM

Haber Tarih : 18/01/2019
Toplam Okunma : 227


Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ünye’de öğrenim gören tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi bir yarıyıl tatili dilediğini belirtti.

SEZGÜL, ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ BİR YARIYIL TATİLİ DİLİYORUM

Ünye genelinde 24 bin 835 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, aynı zamanda bu yıl 4 bin 140 öğrencinin de ilk kez karne alacağını söyledi.

Eğitim Öncelikle Ailede Başlar

Eğitim ve Öğretimin ailede başladığını ve bireylerin topluma faydalı ve geleceği parlak bir kişi olarak yetişmesinde ebeveyn faktörünün çok önemli olduğunun altını çizen Sezgül, “Çocuklarımıza öncelikle toplumsal yaşayış kuralları, sosyal birey anlayışı ve ahlak gibi kuralların doğru şekilde aşılanması gerektiğinin önemine değindi.

Eğitim Sisteminde Aile ve Öğretmenin Koordinasyonu Önemlidir

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde eğitim sisteminin öncelikle bu kurallar üzerine kurulduğunu ve öğrenimin bunların ardından geldiğini hatırlatan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, analitik düşünen, empati yapabilen, araştıran aynı zamanda toplumsal farkındalık sahibi bir neslin yetişmesi adına aileden başlayan ve öğretmenlere kadar uzanan bir eğitim sisteminin koordineli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini kaydetti.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci yarısının 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacağını sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 5 aylık bir süreçte yoğun bir ders temposu ile çalışan öğrencilerimizin tatil sürecini iyi değerlendirmeleri ve dinlenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Sezgül, bu vesile ile başta öğrencilerimiz olmak üzere, çocuklarımızın eğitim hayatında ter döken değerli öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi

Nöbetçi Eczane Bulunamadı

Yayın Akışı