TEKKİRAZ’DA SPORA TEŞVİK ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİ

Haber Tarih : 28/04/2018
Toplam Okunma : 229


Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün Ordu Bölgesinde kırsalda kalan okullarda okuyan çocuklar için, İlkokul ağırlıklı olarak çocuk oyunlarını yaygınlaştırmak, spor ve egzersiz yapmalarını pekiştirecek teşvik amaçlı  “Spor Park Projesi” Tekkiraz’da Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın KUYUMCU’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

Pelitliyatak, Yenikent, Tekkiraz ve İnkur’u da kapsayan proje İlk ve Ortaokul seviyesini hedef alıyor.

Tekkiraz İlkokulunda kurulan Spor Park  projesinde öğrencilere masa tenisi, tenis, bilek güreşi, satranç, golf, balon, balon langırt oyunları sunuldu. Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın KUYUMCU proje kapsamında spor malzemeleleri hediye etti.

Bu proje ile ilgli KUYUMCU: “Çocuklarımızın bu etkinlikteki mutluluk ve sevinçlerini görmek İlçe Spor Müdürlüğü olarak bizleri çok memnun etti. Okul idaresi ve  öğretmen, rehber öğretmenleri ile de yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda projenin doğruluğunu gördük. Çocuklarımız egzersizi sprotif ve bedensel faaliyetlerle  gelişimlerine katkı sağlıyorlar.  Aynı zamanda psikolojik anlamda olumlu yönde etki oluşturan  bir proje olduğunu,  bunun geri dönüşünün alındığını belirtmek isterim.Daha güzel projelerimiz ise tamamlanarak devam edecek” dedi.

Tekkiraz İlkokulu Müdürü Fatih Ak Tekkiraz İlkokulunda ve Ortaokulunda toplam 400’e yakın öğrecilerinin olduğunu bu proje sayesinde öğrencilerin bedensel ve fiziksel aktivite imkanı bulduklarını söyledi. Ayrıca  ve öğrecileri adına teşekkürlerini dile getirerek projenin çok isabetli bir proje olduğunu, bu gibi projelerin daha da büyüyerek yaygınlaşmasını ve ülke genelini kapsaması dileklerinde bulundu.

Hakan KARTAL

ÜNYE FLASH FM


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

Yayın Akışı