Tıp Fakültesi kapanma tehlikesi...

Haber Tarih : 21/09/2019
Toplam Okunma : 128


Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, hastanesinin olmaması ve bazı branşlarda öğretim üyesi kalmaması nedeniyle kapanma tehlikesi yaşandığı ifade edildi. 

Tıp Fakültesi kapanma tehlikesi...

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Hem asistan, hem de öğrenci eğitimini komşu illerdeki Tıp Fakültelerine kaydırmakla karşı karşıyayız” dedi.

  CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı ziyaret etti. Milletvekili Adıgüzel ziyaretinde Tıp Fakültesi Hastanesi’nin bir an önce Ordu’ya kazandırılması gerektiğini açıkladı. Hastanenin bu zamana kadar yapılmamış olmasının Ordu için büyük bir eksiklik olduğunu ifade eden Adıgüzel, “Şu anda Tıp Fakültesi Hastanesi olarak kullanılan hastane ihtiyaçları karşılamıyor. 25 doktor var ama yatak sayısı 36. Yani doktor başına 1,5 yatak anca düşüyor. Bu nedenle doktorlar Ordu’da kalmak istemiyor. Bazı branşlarda öğretim üyesi kalmadı. YÖK, öğretim üyesi olmayan birimlere asistan ataması bile yapmıyor. Bu şekliyle hem asistan, hem öğrenci eğitiminin artık buradaki Tıp Fakültesinde değil de komşu illerdeki Tıp Fakültelerine kaydırmakla karşı karşıyayız. Tıp Fakültesi Hastanesi 10 yıldır aynı yerde, sağlık kuruluşu olarak söylenemeyecek bir yapının içerisine sıkıştırılmış durumdadır. Buna çok acil bir çözüm gerekli” diye konuştu.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı