“Türk Eğitim Tarihi” Sergisinin Açılışı Yapıldı

Haber Tarih : 24/11/2018
Toplam Okunma : 218


Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen “Türk Eğitim Tarihi” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesinde düzenlenen programa Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta ve Prof. Dr. Tevfik Noyan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Eğitim Fakültesi Dekan V. Dr. Öğr. Üyesi Tolga Aktürk, akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Hüseyin Mutlu, “Öğretmenlik yalnızca bir meslek değil aynı zamanda bir sanattır. Bizlere emanet edilen koskocaman hayallerdir, o hayaller usta ellerde işlenir gün gelir güzel ülkemizin geleceğine dönüşür. O usta ellerde büyük insan olur.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, “Bizler ‘Bana bir harf öğretinin 40 yıl kölesi olurum’ anlayışından gelen bir dinin mensuplarıyız. ‘Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyerek bizlere büyük bir görev verilen bir neslin evlatlarıyız. Günümüzde ülkelerin en önemli gücü, eğitim sürecinde edindiği bilgiyi, bilim, teknoloji, eğitim gibi birçok alanda etkin kullanabilen nitelikli bireyler yetiştirmekle ölçülmektedir. Bu bağlamda eğitime yapılan her türlü yatırımın aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapıldığı inancını taşımaktayım. Hepimizin yetiştirdiği nesillerle gurur duyan öğretmenler olması ümidiyle sergide emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

Yayın Akışı