ÜNYE'DE 2 LİSE TAŞINIYOR 1 İLKOKUL AÇILIYOR”

Haber Tarih : 31/05/2020
Toplam Okunma : 711


-OKULLARDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM


İlçemizde tekli eğitim öğretime geçiş hedefine ulaşmada önemli bir adım, mevcut iki lisemize erişimi kolaylaştırırken, daha kaliteli eğitim öğretim için yeterli fiziki mekana kavuşmalarını sağlayacak önemli dönüşümler 2020-2021 eğitim öğretim döneminde hayata geçiriliyor.


-2 LİSE TAŞINIYOR 1 İLKOKUL AÇILIYOR”

Ünye, 2020-2021 eğitim öğretim dönemine okullarda yaptığı önemli düzenlemelerle girecek. Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Anafarta İlkokulu yeni binalarına taşınacak, Anafarta Ortaokulu mevcut binasında Atatürk Ortaokulu adını alarak eğitim öğretime devam edecektir.


- MEHMET REFİK GÜVEN FEN LİSESİ TAŞINIYOR

Ünye Gölevi Mahallesinde yapımı tamamlanan ve Anadolu Lisesi olarak planlanan 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve bağımsız spor salonu bulunan 24 derslikli okul, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesine tahsis edilecek ve yeni yerinde ÜNYE FEN LİSESİ ismiyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecektir. 


- ATATÜRK ANADOLU LİSESİ DE TAŞINIYOR

Mehmet Refik Güven Fen Lisesisin Gölevi Mahallesinde yapımı tamamlanan yeni binaya taşınması ile birlikte boşalacak bina ve pansiyon tadilattan geçirilerek pansiyon binası da dersliğe dönüştürülerek derslik sayısı arttırılacak ve MEHMET REFİK GÜVEN ANADOLU LİSESİ adıyla

2020-2021 eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye devam edecektir.


-ANAFARTA İLKOKULU/ORTAOKULU AYRILIYOR, TEKLİ EĞİTİM ÖĞRETİME GEÇİLİYOR

4+4+4 Eğitim Sistemi okul dönüşümleri kapsamında tekli eğitim uygulamasına geçmesi gereken ve son birkaç yıldır da bu konuyla devamlı gündeme gelen Anafarta İlkokulu/ Ortaokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibari ile tekli eğitim uygulamasına geçiyor. Anafarta İlkokulu / Ortaokulu ayrılarak Atatürk Anadolu Lisesinden boşalacak olan binaya yeni bir ilkokul olarak ANAFARTA İLKOKULU adıyla taşınacaktır. Anafarta Ortaokulu ise mevcut binasında ATATÜRK ORTAOKULU adını alarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecektir. 


MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ONAY

Tekli eğitime geçişte önemli bir merhalenin aşılmasıyla birlikte, okullar için yeterli fiziki mekanın sağlanması, ayrıca öğrencilerimizin okullarına daha kolay erişiminine imkan verecek değişim ve dönüşümler Milli Eğitim Bakanlığımızca da uygulanmak üzere onaylanmıştır. Ünyede eğitim ve öğretim standartlarının yükseltilerek kalitesinin arttırılmasına vesile olacak değişimlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyor, Ünye eğitim öğretim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı