ÜNYE’DEN AB’YE PROJE HAZIRLAYACAKLAR

Haber Tarih : 22/05/2018
Toplam Okunma : 220


Ünye Kent Konseyi ile Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle “Eğitim Merkezi İş Birliği Projesi” kapsamında düzenlenen ve 30 kursiyerin katıldığı Avrupa Birliği Proje Döngü Yönetimi Kursu’nu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi. 

“YENİ BİR BAKIŞ AÇISI, YENİ BİR İŞ SAHASI”-

Sertifika töreninde konuşan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, fonlardan destek almak ve proje yazımının çok önemli olduğunu söyledi.

Avrupa Birliğinin Hibe Fonlarıyla ilgili proje yapan birçok şirketin olduğunu, bu alanda da iş sahasının açık olduğunu dile getiren Erhan Eren,  eskiden bizde bu alandaki anlayışın para alma odaklı olduğunu, Avrupa’nın ise projeme nasıl fon sağlarım düşüncesiyle yaklaştığını belirtti. Son dönemde Türkiye’ de bu bakışın değişmeye başladığını söyleyen Eren: “Bu noktada proje yazımının önemli hale gelmeye başladığına dikkat çekerek. Bu konuda yapılan çalışmadan dolayı tebrik ederim” dedi.

“PROJE MERKEZİNDE ÜNYE OLMALI”-

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Ünye Kent Konseyi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün hem sertifika törenini yaptıklarını, hem de bir işbirliği protokolü imzaladıklarını söyledi.

Uysal, sertifika sahibi kursiyerlerin Ünye’nin daha da geliştirilmesi için çalışmalar yapmaları gerektiği tavsiyesinde bulunarak, “Bu kursu tamamlayan kursiyerlerimiz projelerinde Ünye merkezli uzun vadeli hedefler belirlemeli. Halk Eğitim olarak bizde imkân sunulan her ortamda kurs vermenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

“PROJE KAPSAMINDA ÇALIŞMAMIZI TAMAMLADIK”

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, mesleki eğitim ve bilgilendirmenin önemine vurgu yaparak, “Eğitim ve bilgilenme hayatımızın, her noktasının düzenlenmesinde ve doğru zeminde aktarılmasında önemli bir parçadır. Ülkemizde meslek eğitimi artmakla birlikte, ileri seviye çalışmalar gerçekleşiyor. Ünye Kent Konseyi olarak bizde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Bu anlamda ‘Avrupa Birliği Proje Döngüsü’ adı altında yürütülen çalışmamızı tamamladık” diye konuştu.

-“KURSİYERLERİN ÇALIŞMALARI İLE ÜNYE KAZANACAK”

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, Ünye’nin Tarımsal Kalkınma Desteklemelerinde Avrupa Birliği Fonlarından il genelinde en az teşvik alan ilçe olduğunu, bu durumun sertifikalarını alan kursiyerler sayesinde aşılacağını umut ettiklerini söyledi.

Erdoğan, “Bu modül programı, proje yazma, yürütme ve yazılmış olan projelerin niteliklerini artırmak için konulmuş bir program. Bu kursu alan kişiler aldıkları eğitimi uyguladıklarında Ünye’miz şeyler kazanır.” dedi.

Program sonunda Ünye Kent Konseyi ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Program, başarılı kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi. 

 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı