ÜNYE OKULLARI TEMİZ VE SAĞLIKLI

Haber Tarih : 22/10/2018
Toplam Okunma : 384


Ünye’de 14 okuldan 12’si beyaz bayrak alırken 2 okul beslenme dostu okul plaketi aldı. Okullara ödüllerini Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal takdim etti.

-“Ünye’deki okullarımızın yüzde 90’ı beyaz bayrak almış”-

Ödül almaya hak kazanan okulları kutlayan Müdür Uysal, ödüllerin çeşitli kriterlere bakılarak verildiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Beyaz bayrak, Milli Eğitim Bakanlığımızla Sağlık Bakanlığı arasındaki bir protokol çerçevesinde verilen bir bayraktır. Bayrakla birlikte bir plaket var. Bunun okulu, binayı, binanın içindeki müştemilatı ele alan yaklaşık 50 maddeden oluşan bir kriterleri var. Buradan şunu anlıyoruz. Bugün beyaz bayrak vereceğimiz okullarımız hem de beslenme dostu okullarımız pırıl pırıl okullar. Buradan bunu çıkarabiliriz. Okullarının almış olduğu puan neticesinde verilen bir plakettir bu beyaz bayrak.  Beslenme dostu okul kategorisine girebilmek için beyaz bayrağı almak gerekiyor. Beyaz bayrağı aldıktan sonra belli kriterler çerçevesinde alabiliyorlar. Bu plaket ve belgeler kolay alınabilen bir şey değildir. Üç yıl boyunca bu belgeler okullarımızda duracaktır. Üç yılsonunda tekrar krite edilecek. Uygun olanlar devam edecek. Uygun olmayanlardan beyaz bayrak alınacak. Ünye’deki okullarımızın %90’ı beyaz bayrak almış ve almaya hak kazanmıştır. 46 okulumuzun beyaz bayrağı, 16 okulumuzda beslenme dostu okul kapsamına şuanda girmiş bulunuyor.”

Beslenme dostu okul plaketini Ünye İnönü İlkokulu ve Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alırken, beyaz bayrakları ise Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi, Meçhul Asker Ortaokulu, Yaşar Gazi İlkokulu, Ünye Doğa Anadolu Lisesi, Tekkiraz İlkokulu, Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi, Fatih Meydan İlkokulu, Fatih Meydan Ortaokulu, TOKİ Ömer Çam İlkokulu, TOKİ Ömer Çam Ortaokulu, Yenikent İlkokulu ve Yenikent Ortaokulu aldı.

 

Ödülleri okul müdürlerine Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal takdim etti.  

Ünye KENT Haber  

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

Yayın Akışı