UYSAL YENİ DÖNEMİ ANLATTI OKULUMUZA ŞEHİDİMİZİN ADI VERİLECEK DEDİ

Haber Tarih : 19/09/2018
Toplam Okunma : 168


Yeşilay Sağlık Eğitim Kültür programı Arif Takıcı’nın sunumu ile Salı günü saat 18.00’da gerçekleşti. Oney Flash FM’ in yeni yayın döneminde özlenen bu programa Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal konuk oldu.

Uysal, Arif Takıcı’nın sorularını cevaplandırırken 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yapılan değişiklikleri aktardı.
Programda öne çıkan konu başlıkları ise şöyle:

Tamer Uysal 2018-2019 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ederek sözlere başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 24 bin 682 öğrenci ile eğitim öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başladık diyen Uysal, buna rağmen ufak tefek sorunların çıkması da normaldir şeklinde konuştu.

“TALİHSİZ BİR OLAY YAŞADIK BASINDA ÇOK FARKLI YER ALDI”

Uysal: “Medyayı çok takip edemiyorum ama bu gece talihsiz bir olay yaşadık. Bu da bazı medya kurumları tarafından doğru olmayan bir şekilde haber yapılmış.  Muhtemelen siz sormayacaksınız ben söyleyeyim. Yeni taşındığımız geçici kabul ile gerçekleştirdiğimiz Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Arif Nihat Asya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi binasında gece şofbenimiz tutunduğu yerden düşüyor. Dolayısı ile bağlı bulunduğu su tesisatı kopuyor. Böylelikle fark edilene kadar binamızın bir kısmı su içerisinde kalıyor.

Sabah fark edildiğinde görevlilerimiz suyu tahliye etmek için canla başla çalıştılar. Yaklaşık saat 10.00 civarında bina içerisinde bulunan su dışarı aktarıldı. Bu esnada öğrencilerimizde okul bahçesinde bekletildi. Aldığım bir duyuma göre bu olay çatıdan yağan yağmur kaynaklı olduğu yönünde bir haber yapılmış. Durumun özeti doğrusu bu şekildedir bu bilgiyi aktarmak isterim” dedi.

YENİ DÖNEMDE OKULLARIMIZI YENİLEDİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uysal yeni çalışmalarını okullarımızı yeniledik sözleriyle şu şekilde aktardı:

“Biz bu dönemde üç tane okulu böldük. Üç okulun bakanlıktan nakillerini gerçekleştirdik, öğretmenlerini yerleştirdik. Dolayısıyla okullarımızı genel bir tadilattan geçirdik. Bu okulların donatımlarının bir kısmını bakanlıktan gelen ödeneklerden bir kısmını da ilçelerden sağladık. Biz sadece olsun diye yapmadık.”

ORTAOKULUMUZA ŞEHİT TANER KART İSMİNİ  İSTEDİK

“Bu arada Fatih Efiloğlu okulunu açtık.  Ortaokulumuzun ismi de inşallah bakanlıktan gelecek onay ile Afrin Şehidimiz Taner Kart kardeşimizin ismi olacak. Böylelikle okulumuzun ismi Şehit Taner Kart Ortaokulu olacak.

VELİLERİMİZ SABIRLI OLSUN BİZE GÜVENSİNLER

Bu bir süreçtir bu süreçte biz hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz diyen Uysal velilere seslenerek “bu dönemde yine sabırlı olmalarını bize güvenmeleri okul idarelerine güvenmeleri ne istiyorum çalışmalarımız hazırlıklarımız hiç durmadan devam ediyor” şeklinde konuştu.

Son olarak Uysal ilçemizde 12 özel okul, 71 devlet okulu,  girişim ve sürücü kursları dahil 25 tane özel eğitim öğretim bir kurumumuz olduğu bilgisini paylaştı.

Arif Takıcı ile Yeşilay Sağlık Eğitim Kültür programı her Salı saat 18.00 da 89.0 Oney Flash Fm’ de yayınlanıyor.

HAKAN KARTAL                                                       YAYINI İZLE

ONEYFLASHFM


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı