YKS KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Haber Tarih : 28/06/2018
Toplam Okunma : 242


Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30.06.2018 ve 01.07.2018 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde Ünye ÖSYM İlçe Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından “Sınav Koordinasyon Kurulu” (SKK) toplantısı Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlığında yapıldı.
Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan toplantıya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ÖSYM İlçe Sınav Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Gürol Özcüre, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Jandarma Komutanı Üstteğmen Esat Can Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Usyal ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Fahri Çoban katıldı.
Toplantıda yaptığı açıklamada, YKS sınavına girecek adayların, Sınav Giriş Belgeleri, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesi veya süresi geçerli pasaport gibi) sınav kılavuzunda belirtilen geçerli kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları ve ayrıca sınava getirilmesi yasak olan araç gereçleri yanlarına almamaları konusunda adaylara uyarılarda bulunan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Sınava girecek adaylara tavsiyem, sınavdan bir gün önce mutlaka sınava girecekleri okulları gidip görsünler. Ayrıca, adayların sınav günü sınav binasına alınacağı son saat 10.00’dır. Bu saatten sonra sınav binasına adaylar kesinlikle alınmayacak ve sınav 10.15’te başlayacaktır. Adayların sıkıntı yaşamamaları için bu hususları dikkate alarak hareket etmeleri önemlidir." dedi.

Ayrıca Kaymakam Güney, “Sınav günlerinde halkımızdan duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Cuma akşamından itibaren sınav saatleri içinde gürültü kirliliğinin olmaması konusu ve adaylarımızın sağlıklı bir ortamda sınavlarını gerçekleştirmeleri önem arz etmektedir. Bu konuyla ilgili, Kaymakamlığımız başta olmak üzere Belediyemiz, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve ilgili kurumlarımız gerekli tedbirleri alıyorlar. Halkımızdan da ricamız gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstermeleridir. Sınava girecek adaylara başarılar diliyorum” şeklide konuştu.
Toplantıda 2018 YKS’nin yapılacağı binalarda ve çevresinde güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, ilçe sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler, ilçe merkezinde ulaşıma engel olan durumların giderilmesi ve ulaşımı zor olan okullara (Ünye Anadolu Lisesi, Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Fatih Efiloğlu İlk-Ortaokulu) dolmuşlarla ulaşımın sağlanması, sınav süreleri içerisinde elektrik ve su kesintisinin yapılmaması, sınav binası çevrelerinde sesli yayın yapılmaması ve gürültü çıkarılmaması, T.C. kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar için sınav günü saat 07.00’den sınav başlangıç saatine kadar nüfus müdürlüğünün ve ilgili ödeme işlemleri için PTT müdürlüğünün açık bulundurulması, konvoy oluşturulmaması ve ilçe genelinde sesli ilan ve duyuru yapılmaması kararı alındı.
Ünye’de ÖSYM İlçe Sınav Merkezi Koordinatörlüğü bilgilerine göre; 3 oturumda yapılacak YKS sınavına 30 Haziran 2018 tarihinde 10.15 - 12.30 saatleri arasında 7 bin 166 aday, 01 Temmuz 2018 tarihinde 10.15 - 13.15 saatleri arasında 6 bin 257 aday, aynı gün öğleden sonraki oturumda 15.45 - 17.45 saatleri arasında 271 aday katılacak olup, sınavda 1176 personel görev yapacaktır.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

Yayın Akışı