50 BİN NÜFUSA 2 KURS KOTASI

Haber Tarih : 12/09/2019
Toplam Okunma : 234

Yakında yürürlüğe girmesi beklenen Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ne göre, her 50 bin nüfusa 2 sürücü kursu açılabilecek.


Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ne göre, her 50 bin nüfusa 2 sürücü kursu açılabilecek. Türkiye’de toplam sürücü kursularının her dönem ortalama yüzde 50 kapasite ile çalışıyor olması üzerine  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kurumları Genel Müdürlüğü harekete geçti, bundan sonra bu kurumların açılış izninin kota kapsamına alınacağı kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi beklenen  Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ne göre, her 50 bin nüfusa 2 adet kurs açılabilecek.

İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda yönetmelik ve sektörün sorunları  ele alındı.

Yapılan toplantı sonrasında  yeni yönetmelikle ilgili açıklamayı  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız gerçekleştirdi. Açıklamada kurslardaki minimum araç sayısı üç olacağı belirtilerek  yeni yönetmelikte yapılan değişiklik ise lise mezunlarının iki yıl çalıştıktan sonra motorlu taşıtlar sürücü kursunda usta öğretici olarak göreve başlaması oldu. 

Sektör temsilcileri ise kurs açılması için müstakil bina şartının kaldırılmasını istedi, araçlarda ÖTV ve KDV’nin kalkması ve akaryakıt desteği istedikleri aktarıldı. Ayrıca, KOSGEB ve esnaf kredilerinden faydalanabilmek, ruhsat harcının her yıl değil de sadece kurum açılırken bir kere verilmesi, taban fiyat uygulaması için maddi destek, kurum müdürlerinin girebileceği ders saati sayısının artırılması ve sınavda sabit güzergah uygulamasının kalkmasını istedikleri belirtildi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı