Bisiklet turizminden 4 milyar avro…

Haber Tarih : 12/02/2020
Toplam Okunma : 273

MÜSİAD Ordu Şubesi Başkanı Süleyman Dinçsoy, “İspanya’nın sadece bisiklet turizminden elde ettiği yıllık gelir 4 milyar avrodur.” dedi.


Bisiklet turizminden 4 milyar avro… 

Ordu’nun turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten MÜSİAD Ordu Şubesi Başkanı Süleyman Dinçsoy, “Bu konuda sadece bir örnek vermek istiyorum. İspanya’nın sadece bisiklet turizminden elde ettiği yıllık gelir 4 milyar avrodur.” dedi.

Tarımdan sanayiye oradan turizme birçok alanda Ordu’da reel yatırımların yapılabileceğini ifade eden MÜSİAD Ordu Şubesi Başkanı Süleyman Dinçsoy, “ Ordu’nun bir çok imkanları var. Onlardan biri elbette turizm. Dolayısıyla bizim bölge turizmini geniş alan içinde değerlendirmemiz gerekiyor. Turizm yatırımlarını fırsat olarak görmemiz gerekiyor. Turizm yatırımlarını artırmamız gerekiyor. Yerli ve yabancı turistin ilgisini Ordu’ya daha faza yönlendirmemiz gerekiyor. Bunun yolu da turizm çeşitliliğinden geçiyor.” diye konuştu.   

Daha cesur olun

“Kültür, tarih, doğa ve tabiat turizmi başta olmak üzere Ordu ciddi bir potansiyele sahip.” diyen MÜSİAD Ordu Şubesi Başkanı Süleyman Dinçsoy, “Burası girişimcilerin için yatırımlarına yuğun yer arayan iş insanları için biçilmiş kaftandır. Bu konuda sadece bir örnek vermek istiyorum. İspanya’nın bisiklet turizminden elde ettiği yıllık gelir 4 milyar avrodur. Ben iş insanlarına seslenmek istiyorum. Gelin yatırımlarınızı bu bölgede değerlendirin. Bölge ekonomisinin canlanmasına katkı sunun. Türkiye’nin kalkınması için pozitif ivmeyi yukarı taşımak için daha cesur ve daha gayretli olmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu. ORDU OLAY

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı