Fındık alım fiyatı Haziran başı açıklansın

Haber Tarih : 16/04/2019
Toplam Okunma : 163

Ordu'nun Altınordu ilçesinde düzenlenen 'Ulusal Fındık Çalıştayı'nın sonuç bildirgesinde Mayıs sonu veya Haziran başında müdahale fındık alım fiyatının kamuoyuna duyurulması kararı alındı.


Ordu'nun Altınordu ilçesinde düzenlenen 'Ulusal Fındık Çalıştayı'nın sonuç bildirgesi yayımlandı. Bildirgede; Mayıs sonu veya Haziran başında müdahale fındık alım fiyatının kamuoyuna duyurulması kararı alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde oluşturulacak Fındık Çalışma Grubu, sonuç bildirgesindeki maddeleri hayata geçirecek.

Ordu'da, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de katılımıyla 2 gün süren Ulusal Fındık Çalıştayı'nda; 'fındıkta verim ve kalite, depolama ve muhafaza, sanayi ticaret ve tüketim masası, mevzuat ve destekleme' başlıkları altında oluşan sonuç bildirgesi yayımlandı. Her yıl fındıkta serbest piyasa fiyatlarının oluşmasının ardından, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) müdahale alımı fiyatını geç açıklaması eleştirilere neden olmuştu. TMO fındık müdahale alım fiyatının Mayıs sonu ve Haziran başında kamuoyuna duyurulması kararı alındı.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

Yayın Akışı