İşletmelere; “İşe devam kredi desteği” veriliyor

Haber Tarih : 26/03/2020
Toplam Okunma : 384

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Coronavirüs ile mücadelede ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında “İş’e Devam Kredi Desteği” verilmeye başlandığını söyledi.


Uslu verdiği bilgide; “Kredi desteği 6 ay anapara ve faiz veya kar payı ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7.5 faiz oranlı olacak. Bankalar bugünden itibaren talepleri kabul etmeye başlayacak” dedi.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu konuyla ilgili, “Oda ve Borsalarımızın kurucu ortağı olduğu KGF kefaleti ile “İŞe devam kredi desteği” 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık %7,5 faiz oranlı kredi başvuruları Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları tarafından 26 Mart 2020 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak’’ dedi.

Uslu açıklamasında destek paketi ile ilgili bilgi vererek, ,Söz konusu destek için herhangi bir sektör ayrımı gözetilmeksizin salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen tüm firmalar başvuruda bulunabilecek. Teminat eksiği bulunan firmaların, krediye erişimi için Hazine Destekli KGF Kefaleti de sağlanabilecek. Kredi desteği 6 ay anapara ve faiz veya kar payı ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7.5 faiz oranlı olacak. Bankalar bugünden itibaren talepleri kabul etmeye başlayacak” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı