Karadeniz şivesi ile ATMA DAAA… yazdılar.

Haber Tarih : 13/09/2020
Toplam Okunma : 828


Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri mevsimlik işçilerin konakladığı alanlarda topladıkları çöpleri poşetleyerek insanların doğaya daha saygılı olmaları adına farkındalık oluşturmak amacıyla yeşillik alana Karadeniz şivesi ile ATMA DAAA… yazdılar.

Temizlik işçileri iki günde yaklaşık 200 torba çöp topladılar. Yol kenarlarına, piknik alanlarına ve doğaya çöp atılmasına tepki gösteren personel, içinde çöplerin bulunduğu torbalarla yeşillik alana Karadeniz şivesiyle, ‘Atmayın daaa’ yazıp, üzgün yüz emojisi koyarak, doğaya daha saygılı olmak adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

“HERKESİN TEMİZLİK KURALLARINA UYGUN DAVRANMASINI İSTİYORUZ”

Temizlik Personeli Turgay Özyurt, insanların çevreye duyarlı olmasını ve çöplerini doğaya bırakmak yerine çöp kutularına atmaları gerektiğini belirterek, “Herkes yaşadığı çevreye sahip çıkmalı, bu ağaçlar, bu yeşillik, bu dereler hepimizin. Bu çevrede 2 günde 200 torba çöp topladık. Herkesin temizlik kurallarına uygun davranmasını istiyoruz. İnsanlar çöpünü poşetleyip en yakın çöp kovasına atsın. Bu doğa harikası yerleri temiz bırakmalarını istiyoruz. Doğayı kirletmek demek sağlığımızı tehlikeye atmak demek. İnsanlarımız piknik yaptıktan sonra çevresini çok pis bırakıyorlar, ama aynı yere tekrar piknik için geldiklerinde pis görünce rahatsız oluyorlar. Ağaçları sevelim, yeşillik alanlarımızı sevelim, ırmaklarımızı kirletmeyelim, doğaya sahip çıkalım, etrafımızı temiz tutalım” dedi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı