Karadeniz şivesi ile ATMA DAAA… yazdılar.

Haber Tarih : 13/09/2020
Toplam Okunma : 757


Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri mevsimlik işçilerin konakladığı alanlarda topladıkları çöpleri poşetleyerek insanların doğaya daha saygılı olmaları adına farkındalık oluşturmak amacıyla yeşillik alana Karadeniz şivesi ile ATMA DAAA… yazdılar.

Temizlik işçileri iki günde yaklaşık 200 torba çöp topladılar. Yol kenarlarına, piknik alanlarına ve doğaya çöp atılmasına tepki gösteren personel, içinde çöplerin bulunduğu torbalarla yeşillik alana Karadeniz şivesiyle, ‘Atmayın daaa’ yazıp, üzgün yüz emojisi koyarak, doğaya daha saygılı olmak adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

“HERKESİN TEMİZLİK KURALLARINA UYGUN DAVRANMASINI İSTİYORUZ”

Temizlik Personeli Turgay Özyurt, insanların çevreye duyarlı olmasını ve çöplerini doğaya bırakmak yerine çöp kutularına atmaları gerektiğini belirterek, “Herkes yaşadığı çevreye sahip çıkmalı, bu ağaçlar, bu yeşillik, bu dereler hepimizin. Bu çevrede 2 günde 200 torba çöp topladık. Herkesin temizlik kurallarına uygun davranmasını istiyoruz. İnsanlar çöpünü poşetleyip en yakın çöp kovasına atsın. Bu doğa harikası yerleri temiz bırakmalarını istiyoruz. Doğayı kirletmek demek sağlığımızı tehlikeye atmak demek. İnsanlarımız piknik yaptıktan sonra çevresini çok pis bırakıyorlar, ama aynı yere tekrar piknik için geldiklerinde pis görünce rahatsız oluyorlar. Ağaçları sevelim, yeşillik alanlarımızı sevelim, ırmaklarımızı kirletmeyelim, doğaya sahip çıkalım, etrafımızı temiz tutalım” dedi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı