Oda ve Borsalardan yeni sefer talebi

Haber Tarih : 16/06/2020
Toplam Okunma : 664

Ordu’daki Oda ve Borsalar Ordu Giresun Havalimanı’nda yeterli sefer olmamasının havalimanının atıl kalmasına ve tam kapasiteyle çalışmamasına neden olduğunu açıkladı.


Oda ve Borsalardan yeni sefer talebi 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bira araya gelen Ordu Ticaret Borsası, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Odaları, Ordu Barosu, Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ve Fatsa Ticaret Borsası THY (Türk Havayolu), Sun Expres ve Pegasus Havayolu Şirketlerinden Ordu-Giresun Havalimanından İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs güzergâhlarına karşılıklı tarifeli direkt Uçak Seferleri talebinde bulundu.

Talep kapsamında şunlar ifade edildi;

Ordu-Giresun Havalimanı ICAO standartlarına uygun 3000mx45m ebatlarında 1 adet pist ve 5 adet uçak park yeri bulunmaktadır. Havalimanı terminal kapasitesi yıllık 2.000.000 milyon yolcu kapasitelidir. Ancak havalimanından sadece İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı iç hat tarifeli uçak seferleri yapıldığından bu durum havalimanının atıl kalmasına, tam kapasite ile çalışamamasına neden olmaktadır.

Karşılıklı tarifeli iç hat seferleri istiyoruz

Ordu ve Giresun illerindeki iş adamlarımız, serbest meslek erbaplarımız ve vatandaşlarımız özellikle İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs güzergâhlarına karşılıklı tarifeli iç hat seferler talep etmektedir. Hem bu taleplerin karşılanabilmesi hem de ülkemizdeki turizmin gelişmesinin sağlanması açısından Ordu-Giresun Havalimanından haftanın 3 günü İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs güzergâhlarına karşılıklı tarifeli sefer planlanması, bu seferlerin tarife dönemi öncesinde duyurusunun yapılarak satışa açılması, tek bir sezon rakamına bakılmaksızın seferlerde ısrarcı olunması talebimiz bulunmaktadır. Ayrıca, hava muhalefeti, özellikle sis nedeniyle iptal edilen seferler havaalanını kullanan insanları mağdur ettiği gibi, ekonomik açıdan da büyük külfete neden olmaktadır. Bu sorunların da giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması yönündeki talebimiz, bilgi ve dikkatinize sunulur.

Saygılarımızla,

Servet ŞAHİN Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı

Ziver KAHRAMAN Ordu TB Yönetim Kurulu Başkanı

Erdoğan AKYÜREK Ordu ESOB Yönetim Kurulu Başkanı

Haluk Murat POYRAZ Ordu Barosu Başkanı

Bahadır BAŞ OSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı

İrfan AKAR Ünye TSO Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa USLU Ünye TB Yönetim Kurulu Başkanı

Tayfun KARATAŞ Fatsa TSO Yönetim Kurulu Başkanı

Ali FEYZİ Fatsa TB Yönetim Kurulu Başkanı     

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı