Ordu'ya en az üç liman gerekiyor

Haber Tarih : 17/04/2019
Toplam Okunma : 211

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, Ordu’nun kalkınması için Karadeniz- Akdeniz yolunun tamamlanması, devamında ise acilen Ordu’ya liman kazandırılması gerektiğini ifade etti.


Servet Şahin; Karadeniz-Akdeniz yolu tamamlandığında Ordu’nun lojistik bir merkez olacağına dikkat çekerek, bu kapsamda en az üç limana ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, Ordu’nun kalkınması için Karadeniz- Akdeniz yolunun tamamlanması, devamında ise acilen Ordu’ya liman kazandırılması gerektiğini ifade etti. Bu yolun çok önemli olduğunu vurgulayan Şahin, “Bunun yanında 42 tanede bu illere çok yakın şehirler var. Ordu ilinin artık şahlanması, ayağa kalkması lazım. Yol bittiğinde körfez ülkelere de inmiş olacağız ve ticaretimiz daha da güçlenip kazanç sağlamış olacağız” diye konuştu.

En az üç liman...

Türkiye’nin en uzun sahilinin Mersin’den sonra Ordu’da olduğunu ifade eden Şahin, “Ordu’nun en az üç limanı olması lazım. Mesela büyük alıcı fındığı neden Ordu’dan almıyor da Trabzon’dan alıyor, çünkü deniz yolu ile taşımacılık daha uygun.

Karadeniz Akdeniz yolu tamamlandığında Sivas, Kayseri, Maraş, Gaziantep, Sivaslı ve Kayserili bizden daha çok denize inmek istiyor, çünkü denize ihtiyaçları var.

Bu şehirlerin hepsi sanayi şehri bu şehirlerde üretilen malları Ukrayna’ya Rusya’ya satmak istiyorlar. Ordu lojistik bir merkez olacak” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

Yayın Akışı