TMO için son gün!

Haber Tarih : 30/12/2019
Toplam Okunma : 300

TMO 21 Ağustos tarihinde başladığı ve vazifesini eksiksiz yaparak üreticinin yüzünü güldürdüğü fındık alımını 31 Aralık tarihinde sona erdiriyor.


TMO için son gün!

21 Ağustos tarihinde piyasaya girerek fındık alımına başlayan TMO’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Güldal, 3 ay boyunca bölgede kalarak fındık çalıştayında alınan kararları harfiyen uyguladı.

Üretici başından sonuna memnun

Bu yılki fındık sezonunda TMO’nun erken piyasaya girmesi ve çiftçileri memnun eden bir fiyat açıklaması üreticide memnuniyet yaratmıştı.

Üreticilerin fındıklarını önceki yıllardaki gibi hak edişinin altında satılmasına TMO, bu yıl piyasaya girerek engel oldu. Fındığını hiçbir sorunla karşılaşmadan TMO’ya getiren üreticiler fındıklarının değeri kadar paranın hesaplarına yattığını, fındık verirken ve paralarını alırken hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını ve TMO’dan memnun olduklarını söylediler.

Kurumdan yapılan açıklamada,alımlar 31 Aralık 2019 tarihinde sona ereceğinden, kurumumuza ürün satmak isteyen üreticilerimizin yarına kadar ürünlerini TMO alım noktasına teslim etmeleri önem arz etmektedir.” dendi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı