TORUN: "FINDIĞIN HAKKI 20 TL' DİR"

Haber Tarih : 25/07/2019
Toplam Okunma : 187


CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,"Fındığın fiyatı en az 20 lira olmalıdır ki üretici zarar etmesin, üretici hiç değilse alın terinin karşılığını bir nebze alabilsin" dedi.

Torun, fındık için 20 TL istedi

"Fındığın fiyatı en az 20 lira olmalıdır ki üretici zarar etmesin, üretici hiç değilse alın terinin karşılığını bir nebze alabilsin" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, üreticilerin haklarını savunmaya devam edeceklerini söyledi.

Fındık sorunuyla ilgili sadece hasat sezonu öncesi değil, diğer aylarda yaşanılan problemleri de gündeme taşıdıklarını aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, fındık konusunu fırsat buldukça Meclisin gündemine getirdiklerini aktardı.

CHP olarak bu konuda araştırma önergesi, kanun teklifi ve soru önergeleri verdiklerini hatırlatan Torun, "Ama maalesef bugüne kadar hiçbir somut gelişme olmadı. Şu anda yaptıkları tek iş, kendilerine yönelik tepkiyi göğüslemek için ve bu tepkiyi ortadan kaldırmak için 'TMO'yu devreye sokacağız' gibi beyanatlarda bulunmak." diye konuştu.

Artık bu insanların duygularını kullanmaktan vazgeçin."

Sezon başlamadan fındık fiyatının serbest piyasada 22 liradan işlem gördüğünü dile getiren Torun, "Ne oldu da fındık fiyatını bir anda 12 liraya kadar düşürdünüz. Bu fiyatı kim düşürdü, niye düşürdü? 8 milyon fındık üreticisini ilgilendiren bu meseleyle ilgili neden tek bir karar almıyorsunuz, kılınızı kıpırdatmıyorsunuz." açıklamasında bulundu.

Fındığın fiyatı en az 20 lira olmalıdır"

Torun, yeni sezonda fiyat beklentisine de değinerek, şöyle konuştu:

"Fındığın fiyatı en az 20 lira olmalıdır ki üretici zarar etmesin, üretici hiç değilse alın terinin karşılığını bir nebze alabilsin ama yine fındık kurtları devreye girer ve benim ihtiyacı olan üreticim elinden fındığını çıkarır, ondan sonra da başlarlar farklı şeyleri devreye koymaya. Benim elimden fındık çıktıktan sonra ürünün fiyatı artsa ne olacak. O yüzden mutlaka yetkili makamlar üreticiye olan sorumluluklarını yerini getirmeliler."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı