Uslu Fındık, iç pazardaki başarısını dış pazara taşımayı hedefliyor.

Haber Tarih : 07/06/2020
Toplam Okunma : 252


Fındıkta iç piyasa lideri, kuruyemiş, çikolata, şekerleme, pasta, dondurma ve bisküvi sektörlerindeki lider kuruluşların, uzun yıllardır tedarikçisi olan Uslu Fındık, iç pazardaki başarısını dış pazara taşımayı hedefliyor.

Şu an iç pazarda en önemli firma olduklarını belirten Uslu Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Ancak biz artık tüm dünyada fındığa ihtiyaç duyan alıcılara hitap etmek amacıyla ihracata yönelme kararı aldık. Yakın zamanda dış pazarın önemli oyuncularından biri olacağız.” dedi.

2021 yılı için Ünye Organize Sanayi Bölgesine 18 dönümlük bir alanda 25 milyon liralık bir yatırım planladıklarını aktaran Uslu, burada 2021 yılında başlayacakları yatırımla istihdam sayılarını 60’tan 120’ye çıkaracaklarını belirtti.

Türkiye fındık piyasası iç pazarda lider konumda bulunan Uslu Fındık 2019 yılını yüzde 25’lik bir büyüme ile kapattı.

Kuruyemiş, çikolata, şekerleme, pasta, dondurma ve bisküvi sektörlerindeki lider kuruluşların, uzun yıllardır tedarikçisi olan firma iç pazardaki başarısını dış pazara taşımayı hedefliyor.

“Dış piyasanın önemli oyuncularından biri olacağız”

Tüm dünyadaki alıcılara hitap etme kararı aldıklarını belirten Uslu Fındık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, ” Şu an iç pazarda en önemli firmayız. Ancak biz artık tüm dünyada fındığa ihtiyaç duyan alıcılara hitap etmek amacıyla ihracata yönelme kararı aldık. Bunun içinde ilk partner ülke olarak İtalya’yı seçtik. Tabii ki bu girişim sadece İtalya ile sınırlı kalmayacak. Yakın zamanda dış pazarın önemli oyuncularından biri olacağız.” dedi.

Ufukta 25 milyon liralık yeni yatırım var

2021 yılı için Ünye Organize Sanayi Bölgesine 18 dönümlük bir alanda 25 milyon liralık bir yatırım planladıklarını aktaran Uslu, yatırıma ilişkin şu detayları verdi; “Aylık 1000 tonun üzerinde satış gerçekleştiriyoruz. Ancak ihracata yönelmemiz yeni bir tesis ihtiyacını doğurdu. Bizde bu sebeple kurulum aşamasında olan Ünye OSB’den 18 dönümlük bir arazi tahsisi gerçekleştirdik. Burada 2021 yılında başlayacağımız yatırımla istihdamımızı 60’tan 120’ye çıkaracağız.

2019’un 360 milyon lira kapattı

2019 yılını 360 milyon liralık bir ciro ile kapatan firmanın bu yıldan da beklentileri yüksek. İlk çeyrekte piyasa normallerinin üzerinde bir satış gerçekleştirdiklerini belirten Uslu, ” 2019 yılında Türkiye’de hızlı büyüyen 100 firma içine girdik. Geriye dönüp baktığımızda rakamlarımız hiç yerinde saymadı, daima ileri gittik. Bu yılın ilk çeyreğine de güzel başladık ve bu şekilde de sürdürmeyi hedefliyoruz ” diye konuştu.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAĞLIK ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Büyük Cami Karşısı No:10 Ünye

( Büyük Cami Karşısı ) - 0 452 323 15 09

Yayın Akışı