Adıgüzel: Ordu’yu bu başhekimden kurtarın

Haber Tarih : 07/10/2020
Toplam Okunma : 495

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu Devlet Hastanesinde yaşanan doktor eksikleri ve istifalara değinerek,Ordu’nun mevcut Başhekimden kurtulması gerektiğini ifade etti.


Ordu Devlet Hastanesi Ordu'nun en köklü kurumlarından bir tanesi olduğunu belirten CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel burada yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Adıgüzel konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Bugünlerde de koronavirüs ile mücadelenin amiral gemisidir. Maalesef son dönemde yapılan liyakatsiz ve de hatta talihsiz başhekim atamalarıyla kan kaybetmektedir. Gün yok ki hastalardan, hasta yakınlarından ve de çalışanlardan bir şikâyet gelmesin. Bu başhekim çalışma barışını bozmuş, on yıllardır siyasetten uzak özveriyle çalışan, adeta hastanenin duayeni olmuş doktorları bile çileden çıkarmıştır.

Ordu Devlet Hastanesi'nde Nöroloji uzmanı kalmadı. Başhekim Efendi hepsini budadı. Yoğun bakımda Covid olsun ya da olmasın pek çok hasta nöroloji uzmanı eksikliğinden sağlık hizmeti alamıyor.

Her gün istifalar ve tayin talepleri alınmaktadır. Göğüs hastalıkları doktorları toplu şekilde istifa dilekçesi vermiştir. Hemen her branş hekimi huzursuzdur. Buradaki sıkıntılar ilimizi temsil eden diğer milletvekilleri tarafından da zaman zaman şikayet konusu olmaktadır Hastaneye verdiği tahribata rağmen bu başhekimin, bir siyasinin eşinin hemşerilik bağlantısı nedeniyle görevde tutulduğu söylenmektedir. Ordulu olduğunu iddia edip, Ordu'ya hiç bir faydası olmamış bu siyasetçinin tek yapması gereken bu şahsı buradan alıp, çok istiyorsa kendine yakın bir yerde değerlendirmesidir. Bu şekilde sadece kendisini değil hem O'nu, hem de Ordu'yu kurtarmış olur.”

Ünye KENT Haber Merkezi / Bülten


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı