Ağudere’ye 5 bin kırmızı benekli alabalık salındı

Haber Tarih : 31/07/2019
Toplam Okunma : 245

Ünye’de Ağudere’ye 5 bin yavru kırmızı benekli alabalık bırakıldı.


Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği tarafından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle Ünye’nin Ağudere deresine kırmızı benekli alabalık bırakıldı. 

İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım, mahalle muhtarı Muhitttin Ocak, ekipler ve mahalle halkının katılımıyla nesli tehlike sınırında olan ve sayılarının arttırılması için çalışma yapılan 5 bin adet kırmızı benekli alabalık dereye bırakıldı. 

Muhtarı Muhittin Ocak, balık neslini çoğaltmak amacıyla yürütülen çalışma için Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’e ve müdürlüklere teşekkür etti.  

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, derelere salınan kırmızı benekli alabalık yavrularının 2 yıl sonra yetişkin bir balık olacağını, 3 yılın sonunda da yumurta bırakacakları bilgisini vererek, vatandaşları 3 yıl boyunca av yapmaması gerektiğini belirttiler.  

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

Yayın Akışı