Alparslan ÖZ "Soyunma kabini olarak hazırladığımız alandan rahatsız olunmuş"

Haber Tarih : 01/08/2019
Toplam Okunma : 190

Ünye Su Sporları Derneği Başkanı Alparslan Öz yaz boyunca gerçekleşen faaliyetlerini derneğin çalışmalarını Hakan Kartal’la Hertelden programında anlattı.


Ünye Flash Radyonun sevilen programı Hakan Kartal’la Hertelden programına konuk olan Ünye Su Sporları Derneği Başkanı Alparslan ÖZ Ünye’de su sporlarında gerçekleşen faaliyetleri anlattı.” Yaz boyunca Ünye Yalı mevkiinde bir gönüllülük hizmeti verdiğini belirten ÖZ; burada bir buçuk yıl önce çalışmalara başladık gün itibari ile faaliyet alanımızı geliştirdik Ünye içinden ve dışından su sporları sevdalılarına güzel bir imkan sunduk. Yaptığımız iş bölgemize Ünye’mize çeşitlilik oluşturdu bu konu da birçok olumdu eleştiriler aldık”,dedi. 

KUMSALLAR BOŞ DURUYOR VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKİYORUZ

Ünye Su Sporları Derneği bir buçuk yıl önce kuruldu. Derneği kurmamızın amacı, koyu değerlendirmek, insanları denizle buluşturmak, koyu hareketlendirmekti. Şehrimizin çok güzel kumsalı var fakat bunu değerlendiremiyorduk. Kumsallar boş sahiller boş, tatil için farklı yerlere gidiyorduk, aslında varlık içinde yokluk yaşıyorduk. Biz ekip arkadaşlarımızla Yalı Mevkiinde bu durumu bir nebze ortadan kaldırdık.

Kano, yüzme, tekne turu, sörf gibi su sporları ve faaliyetlerine başladık. İlk başlarda dikkat çekmedi kimse bize ne yapıyorsunuz diye sormadı. Daha sonraları bu aktiviteler artınca arayıp soranlar oldu. Yaptığımız iş için takdirler aldık.

Başta kaymakamımıza derneğimizi kurmadan önce düşüncelerimizi söylemiştik o da çok da memnun kalmıştı ve bizlere bu konuda da çok destek olmuşlardı. Gerekli birimlerle irtibat sağlayarak bugün ki konuma geldik buradan teşekkürlerimizi de iletiriz. Destekleri sayesinde insanları denizle buluşturduk.

AMACIMIZ ÜNYE İÇİN İYİ ŞEYLER YAPMAK

Derneğimizi kurduktan sonra bazı ihtiyaçlarda ortaya çıktı şimdi burada anlattığımız gibi her şey bir anda olup bitmedi.

İhtiyaçlarımız noktasında bazen sorunlar yaşadık destekler aradık sponsor bulduk. Eğitimci olan arkadaşlarımız gönüllü olarak dersler verdiler. Bazı özel okullardan ve iş adamlarından yardım talebinde bulunduk bu fikri onlara sunduk. O dönemde ihtiyaçlar için belediyeden de destek istedik ama beklediğimizden farklı bir destek gördük yaz festivalinde Yalı Mevkiinde yer aldık.

Etkinlik sürecinde tabi bazı rahatsız olanlar olmuş şikayetçiler olmuş soyunma kabini olarak hazırladığımız alandan rahatsız olunmuş, tabi ki bizlerde isteriz belediye tarafından yapılmasını, imkanlar dahilinde her şey. Fakat biz yılmadık devam ettik. Başkanımızla da bu şikayetler hakkında konuştuk sağ olsunlar “İnsanların gözü götürmüyor siz devam edin ben sizin yaptığınız her şeyde yanınızdayım” dediler. Amacımız Ünye adına iyi şeyler yapmak.

HERKES DAVETLİMİZDİR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız insanları denizle buluşturacağız denizi sevdireceğiz demişti, bizler buna 1.5 yıl önce başladık hala daha devam ediyoruz. İstiyoruz ki Ünye sahili boydan boya cıvıl cıvıl olsun. İstiyoruz ki Ünye su sporları şehri olsun Ünye’de aqua park olsun olimpik havuz olsun gençlerimiz hemşerilerimiz bu sahil kentinin nimetlerinden faydalansın 7 ‘den 70 ‘e herkes davetlimizdir buyursunlar hizmetlerimiz ücretsizdir. Tabi bizler daha iyi daha güzel şeyler yapmak isteriz derneğimize yapacakları sembolik 50 tl lik bağış en azından yeni malzemeler noktasında bir yol açacaktır.

Son olarak derneğimizde yüzme kano sörf dersleri de verilmektedir.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : NEVA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 B Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 17 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEKİN ECZANESİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Balık Değirmeni Sokak No:28 Ünye

( Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Yanı ) - 0 452 324 94 81

Yayın Akışı