BAŞKAN KAÇAK: Belediye Başkanıyla tarzlarımız farklı

Haber Tarih : 14/01/2021
Toplam Okunma : 377

Fatsa’da herkesle görüşmeyi önemli bulduğunu, STK’larla sık sık görüştüğünü belirten MHP İlçe Başkanı Murat Kaçak, Belediye Başkanıyla henüz bir araya gelemediklerini belirtti.


Başkan Murat Kaçak, “Fatsa Belediye Başkanı’nın yönetme tarzı benim inandığım tarz değil. O farklı bir tarzda ilçeyi yönetmeye çalışıyor. Ben olsam farklı bir tarzla yönetmeye çalışırdım.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak, siyasi çalışmalarında istişareye çok önem verdiğini, buna sık sık başvurduğunu belirtti.

Başkan Kaçak Oney Flash FM’deki Bir Konu ve Bir Konuk programında gazeteciler Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’a şöyle konuştu;

“Ben istişareye önem veren bir siyasetçiyim. Ayrıca Fatsa adına, Ordu adına görüşülecek konularla ilgili düzenlenen her toplantıya, görüşmeye katılma gayreti gösteriyorum. Tabi davet edildiğimiz zamanlar oluyor, davet edilmediğimiz zamanlar oluyor. Ticaret Borsası Başkanı kıymetli dostum Ali Fevzi Bey ile Şoförler Odası Başkanı Muammer Bey ile zaman zaman bir araya geliyoruz. Onun dışında diğer STK’ları temsil eden başkanlarımızla bir araya geliyoruz. İstişarelerde bulunuyoruz.

Belediye Başkanımızla tarzımız farklı

Fatsa Belediye Başkanı kardeşimizin yönetme tarzı, şekli benim baktığım inandığım tarz değil. O farklı bir tarzda ilçeyi yönetmeye çalışıyor. Ben olsam farklı bir tarzla yönetmeye çalışırdım. Fatsa 15 yıl geride kaldı, yapılmayan birçok hizmet var. Bunların da en başında yol, su elektrik gibi hizmetler var. Eski köy statüsü taşıyıp mahalle olan mahallelerimizin yollarında beton yol yapım çalışmaları var. Bunlar da Büyükşehir Belediyesinin hizmeti, Fatsa Beledisinin değil. Ötesini bilmiyoruz. İstişaremiz olmadığı içinde cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ama beton yol yapmanın dışında gözle görülür bir şey yok.

Yapılacak çalışmaları da bilmiyoruz

Yapılacak olan işlerle, hizmetlerle, yatırımlarla ilgili de bilgimiz yok. Büyükşehir Belediyesi Fatsa’ya bir kapalı Pazar yeri projesi var. Geçmiş dönemdeki Belediye Başkanının da projesiydi bu. Ama bizim bunlardan haberimiz yok. Biz bunları sosyal medyadan öğreniyoruz. Dolayısıyla bilgimin olmadığı bir konuda da yorum yapmak istemiyorum.”

Belediye Başkanımızla henüz bir araya gelemedik

Belediye Başkanımızla çok sık bir araya gelemiyoruz. Oturup aynı masada buluşamasak da dönem dönem oradan meclis üyelerimiz vasıtasıyla gelen konularda fikrimizi beyan edip Fatsa’nın yönetimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ama bir birliktelik var mıdır? Bu soruyu Cumhur İttifakı kapsamında cevaplamak değil de Fatsa ölçeğinde cevaplamak doğru olur. Bizim yerel yönetimlerle aramızdaki fikir ayrılıkları her zaman olduğu gibi devam ediyor. Bu hususta Fatsa yönetimine çok katkıda bulunduğumuzu söyleyemeyiz.

Ünye KENT Haber

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı