Başkan Sobi’den Turizm Haftası mesajı

Haber Tarih : 15/04/2019
Toplam Okunma : 242

Ünye Kent Konseyi ve Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi 15-22 Nisan Turizm Haftası münasebeti ile bir mesaj yayınladı.


Ünye Kent Konseyi ve Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi 15-22 Nisan Turizm Haftası münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Sobi mesajında; “15-22Nisan Turizm Haftasının, öncelikle Ünye turizmine ve tüm işletmecilerimize hayırlı ve bol kazançlı sezon olmasını temenni ediyorum. Derneğimizi kurduğumuz 2005 yılından buyana yaptığımız tüm faaliyet ve çalışmalarımızda hazırladığımız raporlarda sektörümüzün kronikleşmiş sorunlarının kesin çözüme kavuşturulması için mücadele ettik. Özellikle oteller bölgemizin en önemli ve aciliyet Arz eden iki sorunundan biri, kanalizasyon altyapısının bitirilmesi ve deniz tahribatının önüne geçilmesi için dalga kıran yapılması önem arz etmektedir. Bunun yanında kentimizin giriş kapısı pozisyonunda bulunan Batı girişimizin acilen SARI BANT uygulaması ile kentimize ulaşımın kolaylaştırılması, çöp alanının rehabilitasyonu, Çınarsuyu tesislerinin eski vizyonuna kavuşturularak, kamp, karavan, AQUA park ve mavi bayraklı plajla eski ihtişamına kavuşturulmalıdır. Kent içi ve kent dışı turistik, tarihi ve kültürel değerlerimizin yön tabelaları yapılması gerekiyor. Asarkaya Kent Ormanımızın ve At Hanının anayol giriş ve yön tabelaları yenilenerek sahaların yeni sezona hazırlanması gerekmektedir. Yıllardan beridir talep ettiğimiz TURİZM ZABITASInın bu TURİZM sezonunda hayata geçirilmesini bekliyoruz. Devletimizin son yıllarda yaptığı desteklemelerin doğru planlanmadığını ve sahanın gerçek sahipleri olan turizm sektörünün istek, beklenti ve taleplerini karşılamadığını düşünüyoruz. Tüm bu sorunların kesin çözümü olan KORUMALI TURİZM MASTER PLANI ''nın aciliyetle hayata geçmesi sektörün ve Ordu Turizminin sürdürülebilirliği açısından hayatı önem taşımaktadır. 

2019 Turizm sezonunun tüm sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

Yayın Akışı