Beşikçioğlu: “Ünye’nin Kültür Merkezi’ne ihtiyacı var”

Haber Tarih : 06/11/2018
Toplam Okunma : 95


Tiyatro, televizyon ve sinema hayatının başarılı ismi Ünyeli Erdal Beşikçioğlu, memleketi Ünye’de Kültür Merkezi yapıldığı takdirde hem tiyatro, hem de sinemaseverlerle her fırsatta bir araya gelmeyi arzu ettiğini söyledi.
 

Erdal Beşikçioğlu’nun üst düzey oyunculuğu, tükenmeyen enerjisi ve üstün kondisyonuyla çok konuşulan “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunuyla Samsun’da tiyatro severlerle buluştuktan sonra turne kapsamında Trabzon’a geçerken memleketi Ünye’de mola verdi.

Bu bölgeye her geldiğinde mutlaka memleketi Ünye’ye uğrayarak Ünye pidesi yediğini ifade eden Beşikçioğlu, Sofra Restoran’da hem dostlarıyla, hem de CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral ve yönetim kurulu üyeleriyle, hem de basın mensuplarıyla bir araya gelerek kısa bir  sohbet yaptı.

Her fırsatta Ünye’ye geldiğini ifade eden Erdal Beşikçioğlu, 120 bin nüfuslu Ünye’nin büyük bir şehir olduğunu, Kültür Merkezi’nin kültürel faaliyetler için elzem bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kültür Merkezi’nin Ünye’ye en kısa zamanda kazandırılması gerektiğini belirten Beşikçioğlu, Ünye’nin Kültür Merkezi’ne kavuştuğu takdirde tiyatro oyunu ve sinema galalarıyla hemşerileriyle bir araya gelmeyi arzu ettiğini, bunun da sözünü verdiğini ifade etti.

Ünyeli bir ailenin çocuğu olan Erdal Beşikçioğlu, çocukluk ve gençlik yıllarında her fırsatta, yaz mevsimlerinde Ünye’ye gelerek akrabalarıyla zaman geçirdiğini, Ünye’yi sevdiğini söyledi.

- Erdal Beşikçioğlu kimdir?

5 Ocak 1970'te doğdu.

Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Mezun olduğu yıl 1993'te Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak göreve başladı. 1995-96 sezonunda ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev yaptı. Hayat Var, Eve Giden Yol, Barda gibi ünlü filmlerde rol aldı. Halen Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki görevine devam eden Beşikçioğlu, Ayşe Kulin tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanılan Vali dizisinde 2006 – 2008 yılları arasında Vali Recep Yazıcıoğlu'nu canlandırdı. Bu rolü ile konuşulan ve beğenilen aktörü asıl büyük çapta üne kavuşturan dizi Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi oldu. 2010'da, Emrah Serbes'in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanan dizide Beşikçioğlu, başrol karakter Behzat'ı canlandırdı. Sonrasında ise 46 Yok Olan, Kod adı Reaksiyon dizilerinde ve Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku isimli sinema filminde başrolde yer aldı.

Ocak ayında vizyona girmesi planlanan “Çiçero” adlı filmle yeniden hayranlarının karşısında.

Halen tiyatro, televizyon ve sinema hayatına devam başarılı oyuncu ayrıca Elvin Beşikçioğlu ile evlidir. Bir kızı ve bir oğlu vardır.

Ünye KENT Haber

 

 

 

 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

Yayın Akışı