“Bizi adam yerine koymuyor musunuz ?”

Haber Tarih : 07/10/2020
Toplam Okunma : 673

Ünye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alan Saadet Partili Ünye Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, OBB Meclisi’nde Ünye Çamlık ile ilgili sorduğu sorulara cevap bulamadığını ifade etti.


Ünye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında gündem dışı söz alan Saadet Partili Ünye Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, Ordu Büyükşehir Meclisi’nde Ünye Çamlık ile ilgili sorduğu sorulara cevap bulamadığını ifade etti.

Bize neden bilgi vermiyorsunuz? Bizi adam yerine mi koymuyorsunuz diyerek tepkisini ifade eden Av. Kerim Ateş, “Ben yapılan şeyin kötü olduğunu söylemiyorum. Yapılma tarzında sıkıntı var. 1/1000 nazı imar planı geçmeden inşaata başlamak keyfiliktir. Şeffaflık nerede kaldı.”dedi.

Ordu Büyükşehir Meclisi’nde Ünye Çamlık ile ilgili sorduğu sorulara cevap bulamadığını ifade eden Saadet Partili Ünye Belediye Meclis Üyesi Kerim Ateş, “Büyükşehir Belediyesi’nde 75 tane Meclis üyesinden bir tanesiyim. Bir şey yaptırmaya tek başıma benim gücüm yetmiyor. Sadece tavsiyede bulunuyorum. Çamlık’la alakalı bizi, dolayısıyla kamuoyunu yanıltıyorlar. Biz bunu dile getiriyoruz. Hatta Büyükşehir toplantısında madde madde sordum. Ama bize net bir cevap veremediler. Beton mikseri gittiği zamanda oradaydım ve Hilmi Beyin danışmanı Asım Suyabatmaz Beye sordum Bize orada 90-100 metrekareyi geçmeyecek bir yapı yapılacağını söyledi. Onu orada herkes duydu. Daha sonra burası 150 oldu, hatta 200 oldu. Nihayetinde buraya şuanda 216 metrekare kapalı olan bir inşaat oluyor. 1/5000 nazım imar planı geçti, bunun 1/1000 nazım imar plan değişikliği yapılmadan ve askı sürelerine geçilmeden burada inşaata geçilmesi ne kadar doğru ?”dedi.

Bize neden bilgi vermiyorsunuz?

Bizi adam yerine mi koymuyor da o nedenle mi bilgi vermiyorsunuz? diyerek Büyükşehir Belediyesine tepkisini gösteren Av. Kerim Ateş, “1/1000 imar değişikliği henüz Ünye Belediyesi Meclisine gelmedi. Asım Beye sorduğum sorulara bana net bir cevap vermedi. Bir hafta sonra inşaat başladı. Ben atama ile gelmedim. Buradaki herkes gibi seçildik. Seçilmiş bir insan olarak bir şey sorduğumda bana cevap vermek zorundalar. Ben yapılan şeyin kötü olduğunu söylemiyorum. Yapılma tarzında sıkıntı var. 1/1000 nazı imar planı geçmeden inşaata başlamak keyfiliktir. Şeffaflık nerede kaldı. Neden bize bilgi vermiyorsunuz? Bizi adam yerine koymuyor musunuz?”dedi.

Başkan Tavlı’dan kamuoyunu bilgilendirmesini istedi

Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateşkonuşmasının devamında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın kamuoyunu bilgilendirmesini istedi.

Konuyla ilgili konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Orada geçmişte şuan ki yapılan yapının 10 katı bir yer vardı. Burayla ilgi geçmiş dönemde farklı uygulamalar yapılmak istendi. Ünye kamuoyu hassasiyeti içinde buna izin verilmedi. Gelinen noktada Çamlıkta 0,50 olan imar emsali sıfırlandı. Yani artık oraya bir taş dahi koyamıyorsunuz. Çamlık imara kapatılmış durumda” dedi.

Ünye’nin hassasiyeti göz önünde bulundurularak çalışma yapılıyor

Tavlı konuşmasında şunları kaydetti, “Burada yapılacak imalat ve Ünye’nin hassasiyeti çerçevesinde çizilen bu projede 1/5000’lik karar alınmadan önce yapılan bir ihale söz konusu. Daha önce yapılan 2 toplantıda Ünye’nin hassasiyeti göz önünde bulundurularak ihale yapılmıştı. Fakat Ünye’de sanki birisi yangından mal kaçırıyormuşçasına, bir şeyler oluyormuşçasına Ünye Çamlıkla ilgilibirileri feveran etmeye başladı. Bu işler bir gecede yapılmadı. Ötesini berisini eleştirmekten ziyade burada Ünye’ye kıymet verdiğini gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımıza Ünyeliler ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı