Bülent Şişman İstifa Etti

Haber Tarih : 15/10/2020
Toplam Okunma : 758

Geçen yıl sonu Ordu Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan, ancak 9 ay sonra bu görevinden alınarak pasif göreve çekilen Bülent Şişman Büyükşehir’den istifa etti


8.11.2019 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan, görevi sırasında gösterdiği gayret ve hizmet aşkıyla herkesin takdirini kazanan, ancak 9 ay sonra bu görevinden alınarak, pasif göreve çekilen Bülent Şişman Büyükşehir’den istifa etti.

Bülent Şişman istifası ile ilgili olarak yayınladığı mesajında şunları söyledi; “Görev yaptığım dönem boyunca, 7/24 esaslı çalışmaya gayret ettim. Hafta içi, hafta sonu, bayramlarda hiç tatil yapmadım.

Göreve başladığımızda köpek krizi, çöp krizi vardı. Yapılması vadedilen 552 projeden bahsediliyordu ancak listesini 2 ayda zor toparlayabildik.

Nasıl çalıştık?

Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte krizleri çözmek, belediyeyi normal hayata geçirmek için büyük bir özveriyle çalıştık.

Sırrıpaşa caddesinde vatandaşlarımızın ayağına halı serdik “her ne şartla olursa olsun çalışırken dahi vatandaşımızı rahatsız etmeyiz, ticaretine engel olmayız” anlayışını hakim kıldık.

Ayışığı otoparkını ağaçlandırdık, “biz betona karşıyız, her yerde yeşili savunuruz” ilkemizi gösterdik. Bu şekilde aynı zamanda otoparkı kapatmak zorunda kalmadığımız için, Cumhuriyet Meydanı’na yapılması düşünülen 30 milyonluk otoparka da ihtiyaç kalmamış oldu.

Köpek barınaklarını iyileştirdik, tadilat yaptık, tüm Ordu’da köpeklerin uğrak yerleri olan yerlere 400 adet köpek kulübesini ücretsiz yerleştirdik, beslemelerini yaptık, “biz hayvanları kendi evlatları gibi seven koruyan bir belediyeyiz” prensibi ile çalıştık. Bu 400 kulübenin bize maliyeti nakliye dahil toplam 30.000 TL’yi bile bulmadı. 30.000 TL gibi bir rakama Türkiye’ye gündem olmuş bir krizden çıkabildik. 2019’daki toplam kısırlaştırma sayısı 1.200 civarında iken, 2020 yılı ilk 6 ayında rakamı 2.000 civarına yaklaştırdık. Performansı 3’e katladık.

Yılların sorunu, 1939 yılından beri çözülemeyen, Karayollarının, DSİ’nin defalarca gidip proje ürettiği ancak bir türlü projelerin hayata geçirilmediği, Korgan Sülük Gölü ve heyelan sorununu kimsenin aklına gelmeyecek yöntemle, “taş drenaj” sistemi ile çözdük. “Doğa ile mücadelemizde yine doğanın verdiği imkanları kullanarak sorun çözen belediye” imajımızı güçlendirdik.

Önümüzde yapılması gereken binlerce km’lik yol ağı vardı, bunun için “kendi kendine yeten belediye” olmamız için öncelikle asfalt plenti aldık, sonra 50 civarı iş makinası ile ekipleri ve filoyu güçlendirdik. Şimdi aynı asfalt plenti, kendi kredi taksitlerinden 2 kat fazlası kadar bir maliyet tasarrufu sağlayarak iş yapıyor. Belediyeyi sadece borçlandıran değil, varlıklarını güçlendiren belediye haline getirmek için Başkanımızla birlikte gece gündüz çalıştık. İlk başlangıçtan 12 ay boyunca yapılan asfalt 250 km iken, sadece 4 aylık dönemde pandemiye rağmen üzerine yaklaşık 300 km asfalt yaptık. Performansı yaklaşık 4’e katladık. Ordu’yu şantiyeye çevirdik.

Nelere dikkat ettik?

Kulaklarımızı dedikodulara kapadık, sadece işimize odaklandık, daha sonra verilen sözlerle 1.000 civarına yaklaşan projeleri maliyetlendirerek, Başkanımız ile birlikte önceliklendirerek hızlıca bitirmeye odaklandık. “En hızlı, en ucuz, halka en çok tesir edecek” kriterleri ile önceliklendirdiğimiz projeleri bitirmeye çalıştık.

Görev yaptığımız dönem boyunca tevazu ehli olmaya, samimiyetle çalışmaya, gayret ehli olmaya çalıştık. Bulunduğumuz görevde kimseye kibirli davranmadık, büyüklük taslamadık, millete tepeden bakmadık. Herkese eşit mesafede durduk, herkesi dinledik, yardımcı olmaya çalıştık.

Doğru bildiğimizi konuştuk, konuştuklarımızın arkasında durduk, yapabileceklerimiz konusunda dürüst davrandık.

Kimseyi ezmediğimiz gibi, kendimizi ve belediye personelini de kimseye ezdirmedik. Çalışma arkadaşlarımızın hep yanında durduk, eğitici, öğretici olmaya, eksiklikleri kapatmaya çalıştık.

Hiçbir problemden ve sorumluluktan kaçmadık, sorunları hızlıca çözmeye odaklandık.

Bunun karşılığında, Ordu halkından, meclis üyelerinden, ilçe belediye başkanlarından, milletvekillerinden, iktidar ve muhalefet partilerinin il ve ilçe teşkilatlarından, muhtarlardan, basın mensuplarından, işadamlarından büyük bir sevgi gördük. Bu sevgi ile her geçen gün daha hızlı, daha verimli, daha çok iş bitirmeye odaklandık.

Her gittiğimiz yerde Başkanımızın çalışan personeli olduğumuzu, onun talimat ve onayları ile çalıştığımızı ifade ettik.

Başkanımızın “Bilge” kişiliğinin altında biz de başkanımızın “sahada gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı” olmaya çalıştık.

Geçmiş kariyerinde 6 üniversite bitirmiş, maliyeden hukuka kadar bir çok alanda çalışmış, özel şirketlerde operasyon koordinatörlüğü yapmış, devleti ve çalışma sistematiğini bilen biri olarak, büyükşehir belediyesini bir taraftan hızlı iş bitiren belediye haline getirmeye çalışırken, öbür taraftan hukuken yanlışlar yapmamaya, gelecekte belediyeyi her türlü riskten uzak tutmaya çalıştık, bunun için elimizden gelen bütün özen ve gayreti gösterdik.

Daha önce çalıştığımız şirketlerdeki etkinlik ve verimlilik seviyesine belediyeyi bu 9 aylık çalışmamız boyunca büyük oranda yaklaştırdık. Pasif duran, krizleri bekleyen belediye yerine, “iş bitiren, hızlı reaksiyon alan, proaktif çalışan” bir belediye haline büyük oranda geldik.

Son söz ve teşekkür

Bugün geldiğimiz ortamda belediyede artık çalışma imkanım olmadığını görüyorum. Bu sebeple 15.10.2020 tarihi itibariyle görevimden ayrılıyorum.

Öncelikle Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e belediyede çalışma imkanı ve bu vesile ile Ordu’nun güzel insanları ile tanışma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.

Bana desteklerini esirgemeyen, Ordu halkına, milletvekillerine, meclis üyelerine, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin ve yönetimindeki il teşkilatı ile ilçe teşkilatlarına, ilçe belediye başkanlarına, başta valimiz Tuncay Sonel olmak üzere vali yardımcıları ile il müdürlerine, muhtarlara, basın mensuplarına, işadamlarına ve uyum içinde çalıştığım belediye daire başkanı ve müdürleri ile belediye personeline teşekkür ediyorum.

Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve tüm belediye çalışanlarına başarılar diliyorum.

Allah yar ve yardımcıları olsun, yolları açık olsun.

Daha gidecek çok fazla yol, yapılacak çok iş var.”

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı