Büyükelçi Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu’na taziye ziyaretinde bulundu.

Haber Tarih : 11/10/2020
Toplam Okunma : 457


Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Polonya’ya Büyükelçi olarak atanmasının ardından Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı'na veda ziyareti düzenledi, kısa bir süre önce oğlunu kaybeden Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu’na taziye ziyaretinde bulundu.

Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtı ile Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu’nu 2017 ve 2019 yıllarında iki kez ziyaret eden Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Polonya’ya atandı.

Ünye’ye hayranlığı ve dostluğunu her defasında dile getiren, aynı zamanda Kapıcıoğlu’nu bir çok törene davet ederek ağırlayan Büyükelçi Akio Miyajima, Polonya'ya atanmasının ardından Türkiye’den ayrılmadan önce Ünye'ye veda ziyareti düzenledi.

Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtını gezen Büyükelçi Akio Miyajima, kendi telefonu ile hatıra fotoğrafları çekti.

Büyükelçi Miyajima, ziyaretin anısına, Türk-Japon Dostluğu simgesi olarak anıtın bulunduğu alana zeytin ağacı dikti.

Miyajima, Ünye’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve Ünye’yi hiçbir zaman unutmayacağını ifade etti.

2 ay önce oğlunu kaybeden Kapıcıoğlu’na taziye dileklerini bildiren Büyükelçi Akio Miyajima, “Sizinle tekrar görüşmek istedim. Oğlunuzu kaybetmeniz çok acı.” dedi.

Büyükelçiye eşlik eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Türk-Japon dostluğuna büyük önem verdiklerini söyledi.

İki ülkenin geleneklerine bağlı olarak günümüz dünyasında güçlü bir şekilde yer aldığını ifade eden Kaymakam Güney, şunları söyledi:

"İki ülkenin en büyük ortak paydası geleneklerine son derece bağlı milletler olması. Geleneklerine bağlı olmakla beraber günümüz dünyasında güçlü bir şekilde yer alıyor olmaları. Bizde de taziye ziyaretleri son derece önemlidir. Türk-Japon Dostluğu’nu Ünye’deki en büyük savunucularından ve temsilcilerinden birisi olan Sait Kapıcıoğlu hocamızın bu acısını paylaşmanız bizi son derece memnun etti. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu tür sıcak ziyaretlerle Türk-Japon Dostluğu daha iyi seviyelere gelir. Sayın Büyükelçiyi Ünye’de ağırlamaktan büyük şeref duydum. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.”

Ziyaretin sonunda Büyükelçi Miyajima, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz ve Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ünye KENT Haber


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı