Çınarsuyu’ndaki halı saha revizyona alındı

Haber Tarih : 04/01/2021
Toplam Okunma : 565

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Çınarsuyu’nda bulunanhalı sahada bakım ve onarım çalışması için yer tesliminin yapıldığını belirterek, çalışmaların 3 ay içinde tamamlanacağını söyledi.


Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Çınarsuyumevkisinde yenileme çalışmaları başlayan halı sahayı yerinde inceleyerek basın açıklaması yaptılar.

Belediye de destek veriyor

Halı sahasındaki çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Daha önce semt sahası olarak gençlere hizmet veren bu alanımız deforme olması ve atıl durumda bulunmasının ardından Sayın Kaymakamımızın girişimleriyle Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz çalışma başlattı. Bu alanın yenilenmesi çalışmaları kapsamında biz de Ünye Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Proje ve kontrol noktasında destek verirken diğer eksik kalan kısımları da belediye olarak tamamlıyoruz. Kısa sürede bitirilerek hizmete sunulacaktır.” dedi.

Güney: Bu sahaya çok ihtiyacımız var

Çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney yaptığı açıklamada, “Bizim burada geçmişte uzun yıllar hizmet veren futbol sahamız ömrünü tamamlayarak kullanılamaz duruma geldi. Biz de gençlerimizin antrenman yaptıkları ve spor faaliyeti yürüttükleri bir alanı daha kazandırmak için çalışma yürüttük. Ünye’de biliyorsunuz 7 tane spor kulübümüz var. Yüzlerce gencimiz antrenman yapmak için Cevizdere’deki spor tesisinde sıra beklemek durumunda kalıyor. Çınarsuyu’ndaki bu alanın tamamlanmasıyla birlikte gençlerimiz daha rahat spor yapacak. Bu alanın tamamlanmasıyla birlikte küçük yaşta çocuklarımız dolmuş vasıtasıyla da buraya ulaşım sağlayabilecektir. Son derece büyük ihtiyaç duyulan sahaya kısa sürede kavuşacağız. Buradaki rüzgar sorunu da yapılacak çalışmayla giderilecektir. Ben bu alanın Ünye’ye kazandırılmasında emeği geçen Spor Bakanımıza, Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a, Ordu Valimiz Tuncay Sonel’e, Ünye Belediye Başkanımıza ve Gençlik Spor Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”dedi.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı