Diyanet, faiz ve tefeciliğe mani olacak!

Haber Tarih : 03/10/2019
Toplam Okunma : 48

Faiz ve tefecilikle insanların birbirini sömürmesine biz mani olacaklarını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Çünkü biz peygamber varisiyiz” dedi.


Erbaş Ordu’da hafızların icazet programında yaptığı konuşmada, “Bizler insanları ırkçılıktan, soya tapmaktan, kabilecilikten uzaklaştıracağız. Faiz ve tefecilikle insanların birbirini sömürmesine biz mani olacağız. Çünkü biz peygamber varisiyiz” dedi.

Erbaş, konuşmasında şu ifadelerde bulundu: “Bir daha peygamber gelmeyeceğine göre bundan sonra Allah resulü efendimizin peygamberliğin dışında yaptığı tüm mücadeleyi biz yapacağız. Bizler insanları ırkçılıktan, soya tapmaktan, kabilecilikten uzaklaştıracağız. Sizler, başta hafızlarımız olmak üzere. Faiz ve tefecilikle insanların birbirini sömürmesine biz mani olacağız. 

Çünkü biz peygamber varisiyiz 

Bir daha peygamber gelmeyecek. İçinizden hayra çağıran, iyiliği emreden, kötülükten men eden bir ümmet oluşsun. İçinizde böyle bir topluluk bulunsun. İşte yüce rabbimizin burada bize emrettiği ve işaret ettiği, topluluğu görüyorum karşımda, işte hafızlarımız. Allah hayırlı eylesin. Allah mübarek eylesin. Sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizler öğrendiklerinizi öğreteceksiniz. Zekâtınızı vereceksiniz. Malı olan malından, parası olan parasından, ilmi olan ilminden zekâtını verecek. Her biriniz hafız yetiştireceksiniz inşallah. Her biriniz önce kendi alanınızda ilerleyeceksiniz. Diplomalarınızı alacaksınız, sonra Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı sizleri bekliyor. Mihraplarımız hafız imamlarımızla süslensin. Kürsülerimiz, minberlerimiz hafız imamlarımızla, vaizlerimizle, müftülerimizle süslensin. Kuran kurslarımız hafız hoca hanımlarımızla süslensin inşallah. Bunu bekliyorum sizlerden.”

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

Yayın Akışı