El altından 16 TL'ye fındık alınıyor

Haber Tarih : 03/10/2019
Toplam Okunma : 157

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Piyasadaki fiyatları yükseltmemek için, çok fazla dillendirmemek koşulluyla kendileri fındığı el atından 16 liraya alıyorlar” dedi.


Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Şu anda serbest piyasada deklare ettikleri 15 liradan fındık almıyorlar. Piyasadaki fiyatları yükseltmemek için, çok fazla dillendirmemek koşulluyla kendileri fındığı el atından 16 liraya alıyorlar” dedi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, bazı tüccarların tabelasında fındık fiyatının 15 lira yazmasına rağmen, el atından 16 liradan fındık alımı yaptığını kaydetti. Akça, piyasada tek olduğu ileri sürülen şirketin açıkladığı fiyat karşısında direnç göstermeye çalıştığını ifade eden Akça, “Serbest piyasada fındık fiyatlarının 15 lira seviyelerinde sabitlenmesinin nedeni; fındığın en büyük alıcısı olan ve sektörde tekel haline gelen şirket, açıkladığı fındık fiyatına direnç gösteriyor. Fakat el atlından 16 liraya fındık alan tüccarlar da var” diye konuştu. 

Yükselen fiyatı tutmak istiyorlar 

Başkan Atakan Akça, tüccarların bu sezon emanete fındık alamadığını da belirterek, “Bir üretici 16 lira 20 kuruştan tüccara fındık sattığını söylüyor. Şu anda serbest piyasada deklare ettikleri 15 liradan fındık almıyorlar. Kesinlikle bu fındık fiyatlarının yükseleceğini biliyorlar. Bu nedenle piyasadaki fiyatları yükseltmemek için, çok fazla dillendirmemek koşulluyla kendileri fındığı el atından 16 liraya alıyorlar. Bunu biz biliyoruz. Görünen sadece 15 lira. Serbest piyasadaki dirence karşı vatandaşlar da bir direnç gösteriyor” ifadelerinde bulundu. 

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı