Gülyalı Belediyesi'nin Hedefleri Büyük

Haber Tarih : 10/10/2020
Toplam Okunma : 569

Gülyalı Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ile Sağlıklı Kentler Birliğine üye olacak.


Gülyalı Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısında önemli kararlar alındı. Çikolata Park’ta yer alan Çok Amaçlı Salon’da Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda Gülyalı Belediyesi’nin Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliğine üye olunması konusundaki gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca Yeniköy ve Ürümbey mahallelerinin kesişim noktasında yapımı tamamlanan çocuk parkına da “Sağlık Parkı” ismi verilmesi yönündeki gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilerek tescillendi.

“Sağlık Parkı” ismi tescillendi

Çocuk parkına “Sağlık Parkı” adının verilmesiyle ilgili gündem maddesinde söz alan Başkan Tepe, “Pandemi (salgın) sürecinde sağlık emekçilerimizin insanüstü çabasını görmezden gelemeyiz. Bu mücadelenin daima hatırlanması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaya Sağlık Parkı isminin verilmesini oldukça anlamlı buluyoruz. Böyle bir süreçte dahi sağlık emekçilerine yönelik saldırı haberlerini medyadan üzülerek takip ediyoruz. Onlara moral vermemiz gereken yerde şiddete başvurularak gerçekleştirilen saldırıları kınıyoruz. Pandemide (salgın) verilen mücadelede yaşamını yitiren tüm sağlık emekçilerine Allah’tan rahmet, mücadeleye özveriyle devam edenlere kolaylıklar diliyorum” dedi.

Tarihi Kentler Birliğine üyelik turizme katkı sağlayacak

İlçenin gelişimine ve tanıtımına ön ayak olacak oluşumlara katılım sağladıklarını hatırlatan Başkan Tepe, “Gülyalı’nın yararına olabilecek, ilçeye değer katabilecek ve dışarıdan kaynak sağlayabilecek oluşumlara üyelik sağlıyoruz. Tarihi Kentler Birliği, yerel yönetimler ile meslek ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirerek kentlerimizin tarihsel, kültürel ve doğal dokusunun korunmasını ve tanıtımını sağlama noktasında önemli çalışmalar yürütüyor. İlçemizde de tescilli tarihi eserlerimiz var. Birliğin çalışmalarından ve uygulamalarından faydalanmak için üye olacağız” dedi.

Ordu’daki ilk ilçe olacağız

Pandemi (salgın) sürecinin bireysel ve toplumsal anlamda sağlığın önemi bakımından büyük bir farkındalık oluşturduğunu ifade eden Başkan Tepe, “Gülyalı Belediyesi olarak sağlık konusunda kurumsal manada çalışmalar yürütmek istiyoruz. Sağlıklı Kentler Birliği, sağlık odaklı sürdürülebilir kentsel çevre oluşturulmasına yönelik stratejiler ile kentlerin kapasitelerinin gelişmesine katkıda bulunacak adımlar atıyor. Birliğe üye olarak yerel yönetimler aracılığıyla sağlık konusunda vatandaşlarımıza hizmet sunmak istiyoruz” dedi.

 ORDU OLAY

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı