Gürgentepe’ye tünel, Ulubey’e viyadük şart

Haber Tarih : 12/10/2020
Toplam Okunma : 369

Yapımı devam eden Gölköy-Gürgentepe-Ulubey karayolunda yöre sakinleri projeden Gürgentepe bölümünde tünelin Ulubey bölümünde ise viyadükün projeden çıkarılmamasını istiyor.


Gölköy-Gürgentepe-Ulubey karayolunda çalışmalar sürüyor. Ancak maliyetler sebebiyle Ulubey geçişinin viyadük yapılmadan Gürgentepe Dokuzdolamaç geçidinin ise tünel yapılmadan geçilmesi gündemde. Gürgentepelliler tünel yapılmadan yolun eksik kalacağını belirtirken Ulubeyliler ise ekonomi üzerinde olumsuz etkisi olmadan yolun viyadük ile geçilmesini istiyor.

Tünel olmadan olmaz

Ali Rıza Topal: Bu yol belki bizim 50 yıllık özlemimiz. Yolun mutlaka tünelle geçilmesi gerekir. Burası kış memleketi. O nedenle tepeleri tünelle içinden geçmek üzerinden geçmekten daha uygun olur. Zaten tünel olmaması daha riskli olur. Ben aynı zamanda şoförüm. Yolun o kısmında çok sıkıntı yaşadım. Araçlar kayıyor. İsterse tehlikeli kısım 100 metre olsun araç orada kayıyor. Tünel olmaz ise bizim yol sevincimiz eksik kalır.

Tünel sis tehlikesini de önler

Cemal Soylu: Bu yolun tünüleli yapılması hem ulaşıl açısından ham araçların yakıt maliyeti açısından daha iyidir. Burada rakım yüksek. O nedenle yolda kar kış çok oluyor bu da ulaşımı aksatıyor. Ayrıca yaz aylarında bile bazı günler sis oluyor. O nedenle tünel olursa bunlar ulaşımı aksatmaz. Eğer maddi güç varsa yol tünelli olsun yoksa o zaman dışardan da yapılabilir.

Ulubeyliler viyadük istiyor

Çiğdem Çongara: Ben bir esnaf olarak viyadük yapılmasını istiyorum. Bu olursa Ulubey’e katkısı olur diye düşünüyorum. Şu anda Ulubey’de trafik sorunu da var hatta haddinden fazla trafik sorunu var. Viyadük yapılmadan yolun yapımının eksik olacağını düşünüyorum. Ulubey gittikçe küçülüyor. Bunun bir an önce durmasını istiyoruz. Ulubey gelişime ihtiyaç duyuyor.

Bu yol viyadüklü olmalı

Mustafa Tarım: Ben Ulubey Taşıt Kooperatifinde Yönetim Kurulu üyesiyim. Yani Ulubey-Ordu arasında yolcu taşımacılığı yapıyoruz. Biz bu yolun yapılmasını 20 yıldır bekliyoruz. Ulubey şehir içinde büyük trafik sorunu var. Özellikle de akyam saatlerinde. Büyük araçlar geldiğinde daha büyük sıkıntı yaşanıyor. Caddeler dar. Bir ambulans ya da itfaiye geldiğinde sıkıntı oluyor. O nedenle bu yol viyadüklü olmalı diyoruz.

Ulubey’de yaşayanların bir kısmı ise viyadüğün şehirden geçen araç sayısını azaltacağını, bundan Ulubey ekonomisinin olumsuz etkileneceğini belirterek viyadük yapılmasına karşı olduklarını belirtiyor.    

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı