HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber Tarih : 12/06/2019
Toplam Okunma : 87

Ünye Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkan Vekili Ahmet Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.


Belediye Başkanı Vekili Ahmet Şahin, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, “Kıymetli meclis üyesi arkadaşlarım yeni dönemin 3. meclis toplantısında bir aradayız. Hepiniz hoş geldiniz. Mübarek ramazan ayını ve bayramı geride bıraktık. Hepinizin geçmiş bayramını tebrik ediyorum. Allah nice bayramlara hep birlikte ulaşmamızı nasip etsin diyerek meclis toplantımızı açıyorum. Alacağımız kararlar ilçemiz ve ilimiz için hayırlara vesile olsun.” dedi. 

Şahin’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda 12 gündem, 1’de gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. 

-At yarışlarının ve güreşlerin ödülleri belirlenecek- 

Ünye Belediyesi tarafından 20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 20. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Tekkiraz Mahallesi Karaarmut Mevkii’nde yapılacak olan yağlı güreşler ile binicilik tesislerinde yapılacak olan rahvan at yarışlarında dereceye girenlere verilecek ödüllerin miktarının belirlenmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. 

-Saray Hamamı’nın kiralanması- 

Çamurlu Mahallesi Saray Caddesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan Saray Hamamı’nın protokol ile belediyeye devri gerçekleştikten sonra işletilmek üzere belediye idaresince 2886 sayılı kanun hükümlerine göre 5 yıla kadar kiralanabilmesi için encümene yetki verilmesi ve Belediye Başkanlığınca bir yetkilinin görevlendirilmesi talebi meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Hamam, işlemlerin gerçekleşmesinin ardından kiralanmak suretiyle hizmete açılacak. 

-UNİPORT AVM’deki işyerleri- 

Meclis toplantısında UNİPORT AVM’de bulunan ve belediyeye ait olan işyerlerinin durumu görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmede işyerlerini kiralayan firmanın sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı sözleşmenin feshedildiği açıklandı. Fesih sonrası işyerlerinin yeniden kiralanması için encümene yetki verilmesi konusu görüşülerek kabul edilirken kiralama süresi 10 yıl olarak belirlendi. 

-Amatör sporlara destek- 

Mecliste Ünye’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin desteklenmesi kararı çıktı. Sporun teşvik edilmesi amacıyla amatör spor kulüplerine belediye bütçe gelirlerinden tahakkuk eden miktarın binde 12’si oranında ödenek tahsis edilmesi konusu görüşülerek kabul edildi. 

Meclis toplantısı diğer maddelerin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ORAL ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 92 97

GÜNDÜZ-GECE : BOŞCU ECZANESİ

Kale Mahallesi Niksar caddesi No:10 Ünye

( Niksar Caddesi Torunoğlu Pastanesi karşısı / TEB Bank yanı ) - 0 452 323 23 01

Yayın Akışı