İlk kez vali eşi ziyaret etti…

Haber Tarih : 27/09/2019
Toplam Okunma : 117

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Akkuş ilçesinde engelli ve ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret edince, “İlk defa bir Vali eşi evimize geldi” yorumuyla karşılaştı.


 Ordu Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Akkuş ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

Bayan Yavuz, Akkuş ilçesi Dumantepe mevkinde Akkuş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, eşi Arzu Demirer, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’nin eşi Emine Demirci, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Arslan’ın eşi Gizem İncel Arslan tarafından karşılandı. 

-Şehit ailesine ziyaret - 

Selda Yavuz ilk olarak ilçede yaşayan şehit, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelere ziyarette bulundu. 

Bayan Yavuz, İlçenin Çayıralan mahallesinde 14 Ekim 2016 tarihinde Mardin’de şehit olan Piyade Er Yunus Kaymak’ın annesi Şehri ile babası Cemil Kaymak’ı ziyaret ederek, acılarını paylaştı ve bir kez daha Allah’tan sabırlar diledi. 

Şehit annesi Şehri ile babası Cemil Kaymak, ”Allah sizden razı olsun. Ziyaretinizle bizleri sevindirdiniz. Uzun ömürleriniz olsun” diyerek teşekkür ettiler. 

-“İlk kez vali eşi ziyaret etti” - 

Şehit ailesinin ardından ilçenin Kızılelma mahallesine geçen Bayan Yavuz, burada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yardımları ile geçinen 6 çocuklu Demirci ailesine ziyarette bulundu ve aileyle sohbet ederek, “Sizleri evlerinizde ziyaret etmek, tanışmak bizlere huzur veriyor. Kapımız, gönlümüz her zaman açık. Ne zaman isterseniz bizler yanınızdayız” dedi. 

Vali eşi Selda Yavuz’u evinde görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Necla Demirci, ”İlk defa bir Vali eşi evimize geldi ve sorunlarımızı dinleyip çözüm bulmaya çalıştı. Allah'ım kendisinden razı olsun. Yakın ilgisi bizleri sevindirdi” diye konuştu. 

Kızı ağır engelli olan Ayşe Ablak’ı da evlerinde ziyaret eden Bayan Yavuz, aileyle yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti ve isteklerinin olup olmadığını sordu. 

Kaldıkları evin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla yapıldığını söyleyen Anne Ayşe Ablak, ”Allah devletimize zeval vermesin. Evimize kadar gelerek ziyarette bulunmanız bizi çok sevindirdi. İlk defa bir Vali eşi evimize geldi. Allahım razı olsun” diyerek, duygularını dile getirdi.

-“Her zaman şehit, gazi, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız” - 

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, her zaman şehit, gazi, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşları yanında olduklarını söyledi. 

“Kapımız sizlere her zaman açıktır.”diyen Yavuz, “Ne zaman isterseniz bizleri arayabilir, gelebilirsiniz. Ben de sizleri ziyaret etmek, yakından tanımak istedim" diye konuştu. 

-Anaokulunun miniklerinden sevgi gösterisi - 

Bayan Yavuz, daha sonra ilçe merkezine geçerek 64 öğrencinin bulunduğu Akkuş Anaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. 

Minik öğrencilerin sevgi gösterisi ile karşılaşan Selda Yavuz, önce öğrencilerle ders yaptı, birlikte resim çizdi, sonra onlara çeşitli hediyeler verdi. 

-HEM Kurslarına ziyaret, muhtar eşleriyle yemek - 

Akkuş Halk Eğitim Merkezi'ne de uğrayan Bayan Yavuz, burada düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el sanatları sergisini gezdi ve yapılan el işleri ile ilgili detaylı bilgi aldı. Akkuş yöresine ait ürünlerin yer aldığı stantları da gezen Bayan Yavuz, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. 

Selda Yavuz, ilçe programı kapsamında muhtar eşleriyle de düzenlenen yemekte bir araya geldi. 

-Argan yaylası’nda hatıra fotoğrafı - 

Akkuş ilçe sınırına 3 km uzaklıkta olan ve 1650 rakımı bulunan Argan Yaylası’na muhtar eşleri ile birlikte çıkan Selda Yavuz, sıkıntı ve talepleri dinledi. 

Akkuş’un merkez ve köylerinden gelen muhtar eşleri yakın ilgisi ve güler yüzüyle Bayan Yavuz’u çok sevdiklerini söyleyerek, Argan Yaylasının muhteşem güzelliği eşliğinde pasta kestiler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı