Japonya Büyükelçisi’nden Ünye’ye teşekkür

Haber Tarih : 16/09/2020
Toplam Okunma : 622

Görev süresinde Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler anıtını iki kez ziyaret eden ve Ünye’ye hayranlığını her defasında dile getiren Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima, Polonya’ya atandı.


2017 ve 2019 yıllarında Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler Anıtını ve Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu’nu iki kez ziyaret eden ve Ünye’ye hayranlığını ve dostluğunu her defasında dile getiren, aynı zamanda Kapıcıoğlu’nu bir çok törene davet ederek ağırlayan Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima, Polonya’ya atandı.

Kapıcıoğlu’nu telefonla aradı

Atanmasının ardından Büyükelçisi AkioMiyajima, Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu’nu telefonla arayarak, arkadaşlığı ve Ünye anıları için teşekkür etti.

Büyükelçi AkioMiyajima, “Dostluğumuz muhteşemdi. Türk-Japon kardeşliği Ünye’deki anıtta, kalbimizde Cocoro felsefesi ile yaşayacaktır. Varşova çok yakın. Ziyaretlerinizden şeref duyacağız” dedi.

Ünye Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Sait Kapıcıoğlu ise, ”Büyükelçi ekselansları AkioMiyajima Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitler anıtını ziyaret etti. Anıtta kendisini rölyefi bulunuyor. Türk-Japon Kültür Merkezi yapımını çok istedi ve destekledi. Ama biz 1,5 yıldır oyalandık, yapamadık. Önemli fırsatı heba ettik. Demek ki bürokrasimizin çapı bu kadarmış” ifadelerinde bulundu.

   ÜNYE KENT HABER


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı