Karadeniz Kariyer Fuarı Başladı

Haber Tarih : 12/03/2019
Toplam Okunma : 105


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Karadeniz Kariyer Fuarı başladı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Üniversitesinin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı kariyer fuarının açılışına katıldı.

Üniversite mezunlarına ve öğrencilere istihdam ve staj imkanı sağlamanın yanı sıra yöneticilerin genç yeteneklerle iletişim kurmasının ve deneyimlerini paylaşmasının amaçlandığı Karadeniz Kariyer Fuarı’na 11 binin üzerinde öğrenci kayıt yaptırdı. Bununla birlikte fuarda kamu sektörü ve özel sektörden 150 kurum ve firma yer aldı. Öğrencilerin firma yetkilileriyle birebir görüşebileceği, kariyer ve istihdam konularında bilgi edinme fırsatı bulacağı kariyer fuarına Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden de katılım sağlandı.

Üniversite öğrencilerinin kariyerlerini biçimlendirme noktasında bir rehber görevi üstlenen bu tür etkinliklerin hem gençlerin karar verme sürecinde hem de kariyerin rastgele bir seçimden öte planlama ve strateji meselesi olduğunun anlaşılması noktasında önemli bir misyon üstlendiğini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Kariyer, arkasında yoğun araştırma ve hedef belirleme aşamalarının olduğu geleceğe dair stratejik adımların belirlendiği bir karar verme sürecidir. Dolayısıyla gençlerin bu noktada uzman ve yetkin organlardan destek alması ve bu destek çerçevesinde geleceğini şekillendirmesi elzemdir. Bu noktada Üniversitemizin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı Karadeniz Kariyer Fuarı’nın, karar mekanizmalarını harekete geçirici işleviyle bölgemizde yer alan Üniversitelerin tüm öğrencilerine kariyer yolculuğunda yardımcı olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle himayeleri ile bu fuarın gerçekleştirilmesinde destekleri yadsınamaz Cumhurbaşkanlığı makamımıza ve organizasyon kısmındaki emekleri bakımından da Karadeniz Teknik Üniversitesine teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı