Kaymakam Güney, halk buluşmalarına devam ediyor

Haber Tarih : 09/02/2019
Toplam Okunma : 141


Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, 2019 yılının ilk halk buluşmasını Kadılar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek gerçekleştirdi.

Mahalle sakinleri sorun, talep ve isteklerini Kaymakam Güney ve daire amirlerine aktararak çözüm noktasında yardım edilmesini istediler.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, devlet olarak halkın yanında olduklarını sorunların giderilmesi ve yerinde görülmesi için mahalleyi ziyaret ettiklerini söyledi.

Kadılar Mahalle Muhtarı Şenel Karakullukçu, çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “Köyümüz 4 mahalleden oluşmaktadır. Yaklaşık 300 hanemiz olup, 2 camimiz faaliyettedir. Yapılan hizmetlerden dolayı Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne, Ünye Belediyesi’ne ve i birim amirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Vatandaşın derdini şikayetini dinlemekle mükellefiz”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, vatandaşların sorununu çözmek için ayaklarına gittiklerini ifade ederek, “Bizler bugün, Ünye Belediye Başkan yardımcımız ve tüm daire amirlerimizle sizlerle birlikteyiz. Amacımız sizlerle hasbıhal etmek. Biz sizlerle olduğumuz zaman mutlu oluyoruz. Bizler vatandaşın derdini şikayetini dinlemekle mükellefiz. Kanun Kaymakama, konu ayırt etmeksizin yapılan bütün iş ve işlemlerle ilgili vatandaşın derdini talebini dinlemek, ilgili yerlere iletmek, konuyu denetlemek kamu-özel ayırt etmeksizin bütün işletmelerin iş yürütümünü ve faaliyetlerini denetlemek gibi açık bir yetki vermiştir.” dedi.

-“Acil ihtiyacımız yok denecek seviyede”-

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, mahallede aciliyet arz edecek bir sorunun olmadığını belirterek, “Kadılar Mahallemizde yol, V kanalı anlamında acil ihtiyacımız yok denecek seviyede. Ancak önümüzde ki hafta için mahallemizde programa yaptık. Sorun olan bölgelerde çalışma yapacağız.” diye konuştu.

Mahallede ki sorun ve taleplerini Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e aktaran Mahalle sakinlerinin sorunlarında ilk sırayı elektrik sonu aldı. Mahallenin bir bölümünde elektrik sorunu yaşandığını ifade eden vatanmdaşlar sorunlarının giderilmesini istedi. Vatandaşlar ikinci olarak mahallelerinde bulunan okulun mahalleye tüzel kişiliğine tahsisinin yapılması ve burayı köy konağına dönüştürmek istediklerini dile getirdiler. Mahalle sakinlerinin diğer istekleri ise su ve mahallelerinde bulunan tarihi camiye gitmek için yol açılması oldu. Vatandaşlar, özellikle yaz dönemlerinde mahalle nüfusunun 2 bini bulduğunu ve suyun yetersiz kaldığını ifade ederek su sorununun giderilmesini istediler. Vatandaşlar mahallerinde bulunan tarihi camiye ulaşmak için zorluk yaşadıklarını ve yaklaşık 400 metre yola ihtiyaç olduğunu söylediler.

-“Elektrik sorunu 2019 yatırım programında”-

YEDAŞ Ünye İşletme Müdürü Ali Kemal Yılmaz,mahalledeki elektrik sorununun yatırım programına alındığını ifade ederek, “Kadılar Mahallesi’nde 3 mevkide elektik sorunu yaşanmıyor ama tek bir mevkide elektrik sorunu yaşanıyor. Sorun 2019 yılı yatırım programında en ön sıradan listeye alındı. Ekonomik krizle alakalı bir sıkıntımız olmazsa 2019 yılında yenileceğiz. Mahalle merkezimize de ilave bir trafo koyacağız.” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÇAĞDAŞ ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:44 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 21 45

GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

Yayın Akışı