Kıran; "Türk Toplumu ABD için bir zenginlik"

Haber Tarih : 11/06/2019
Toplam Okunma : 50

New York'ta her yer kımızı beyaza büründü. New York Brooklyn'da ilk defa bir Türk Günü Festivali düzenlendi.


Festivale Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran katılırken, Mustafa Sandal da konser verdi. 

Kıran; Türk toplumunun ABD için bir zenginlik olduğuna dikkat çekerek; "Aynı zamanda Türk ABD ilişkilerinde de bir köprüdür." dedi.

New York’ta ilk Türk günü Brooklyn’de kutlandı. New York, Brooklyn’de gerçekleştirilen Türk Günü'ne Türkiye’den Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da katıldı. Türk gününe katılım yüksek oldu. Katılımcılara Türk kahvesi de ikram edildi.

 Türk toplumu ABD için bir zenginlik

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ünyeli Hemşerimiz Yavuz Selim Kıran, New York’ta her yerin kırmızı beyaza dönüştüğü Türk Günü ile ilgili olarak; "Bugün Amerika’daki Türk toplumu yediden yetmişe herkes Türkiye ortak paydasıyla New York caddelerini kırmızı beyazla süsledi. Türk toplumu bulunduğu her ülke gibi ABD için de bir zenginlik ve Türk-Amerikan ilişkilerinde de güçlü bir köprüdür” dedi.

Kıran ayrıca “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın -Türkiye Türkiye’den Büyüktür- ve -Dünya 5’ten Büyüktür- mesajlarının yankısını, bugün Türk Günü’ne katılan farklı coğrafyalardan gönüldaşlarımızın heyecanlarında bir kez daha gördük. Ayrıca Amerika'da, Türk Günü’nün büyük bir coşku ve başarı ile gerçekleşmesi için özveri, fedakarlık ve samimiyetle çalışan sivil toplum temsilcilerimize müteşekkiriz. Bu anlamlı dayanışma yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için de önemli bir model olacaktır” diye konuştu.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

Yayın Akışı