KÜÇÜKOĞLU: “KIZILAY ÜNYE’DE YENİDEN KURULDU.”

Haber Tarih : 11/06/2019
Toplam Okunma : 71

Çalışma ve faaliyetlerini gönüllük esası ile yürüten Kızılay Ünye’de yoğun bir çalışma içerisinde. Ünye’de yeniden faaliyete geçen Kızılay Derneği Ünye Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu son dönem faaliyet ve çalışmalarını ihtiyaçları acil çözülmesi gereken sorunları Ünye Flash Radyo’da yayınlanan Bir Konu Bir Konuk programında anlattı.


Ünye Kızılay Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu Bir Konu Bir Konuk programının konuğu oldu. 

Çalışma ve faaliyetlerini gönüllük esası ile yürüten Kızılay Ünye’de yoğun bir çalışma içerisinde. Ünye’de yeniden faaliyete geçen Kızılay Derneği Ünye Şubesi Başkanı İsmet Küçükoğlu son dönem faaliyet ve çalışmalarını ihtiyaçları acil çözülmesi gereken sorunları Ünye Flash Radyo’da yayınlanan Bir Konu Bir Konuk programında anlattı.

Başkan Küçükoğlu: Ünye bizim için çok değerli Ünye’nin taşında toprağında emeğimiz olsun istedik. 3 ay öncesinde sıfırdan Ünye’de şubemizi kurma görevini üstlendik. Kurucu Başkan olarak Ünye’de çalışma ve faaliyetlerimize başladık. Sıfırdan başladığımız için bazı önemli ihtiyaçlarımız da söz konusu bölgemizde ve çevremizde ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek ya da herhangi bir afet durumunda hazır olmak için şuan çok önemli bir noktadayız.” dedi.

“HIZLI BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK GÜZEL YORUMLAR ALDIK.”

Başkan Küçükoğlu: “Kızılay Ordu Bölgesinde; Altınordu, Fatsa ve Ünye Şubeleri vardı. Fakat Ünye Şubesi 2018’in Mayıs ayında çalışmaların yeterli olmaması ve performans düşüklüğü sebebi ile kapatılmış, Ordu ve Fatsa Şubelerinde de aynı durumda yönetim değişikliğine gidilmişti.

Önceki dönemdeki arkadaşlar yapılan çalışmaları hayırlar gizli yapılır düşüncesi ile duyurmamayı tercih etmişler, fakat bizce Ünyelinin Kızılay’ın varlığını ve çalışmalarını bilmeye hakkı var. Bu vizyonla hızlı bir başlangıç yaptık ve güzel yorumlar alıyoruz.”

ZAMAN ZAMAN ELEŞTİRİLER DE ALDIK

Ramazan dolayısı ile gerçekleştirdiğimiz bir program vardı. Yardım alan bir kurumken bir programdan dolayı eleştirenler oldu. Bu konuda da verecek cevabımız var tabi genele baktığımızda bu eleştirileri yapan sadece 4 kişi genele baktığımızda bu da bizim doğru yolda olduğumu gösteren bir sayı bu.

KIZILAY DEYİNCE AKLA KAN BAĞIŞI GELİYOR.

Kızılay deyince akla kan bağışı geliyor. Kan Bağışının yanı sıra afet anında insani yardım ve toplum sağlığı alanları yer alıyor.

Ünye kan bağışı konusunda gerçekten çok hassas geçtiğimiz dönemde gerçekleşen çalışmalar sonucunda kan bağışında Ünye ilk sıralarda.

ŞUBEMİZİ KURMA GÖREVİNİ ÜSTLENDİK.

Ünye Kızılay Şube Başkanlığı teklif 3 ay önce gerçekleşti. Bu teklif beni gerçekten mutlu etti. Bu özel görevi kabul ettim. Kurucu Başkan olarak Ünye’de tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışma ve faaliyetlerimize başladık.

3 yıl boyunca kurduğumuz yönetimimizde; Arif Ergün, Zeynep Yazıcı, Hasan Tavlı, Alparslan Öz yer alıyor.

Bu işe girer girmez beklemediğimiz bir sürpriz yaşadık Ankara’dan yardımlar gelmeye başladı. Ramazan ayı içinde olunca çok daha güzel oldu. Dağıtımlara başladık. Çalışmalar yaptıkça merkezden tanıdıklarımızdan, iş adamlarından daha çok ramazan yardımları da gelmeye başladı.

Bir bakıma çalışmalarımızda sosyal medyanın nimetlerinden faydalandık, Facebook, Twitter, İnstagram hesaplarımızdan yaptıklarımızı paylaştık. Bu da bizlere olumlu geri dönüş kazandırdı.

Bunlardan bir tanesi motorcularla birlikte gerçekleştirdiğimiz bir etkinlikti güzel farkındalık oluşturdu. Yine şehit ve gazi aileleri için bir program düzenlemiştik oda bence etkiliydi.

ACİL ÇÖZÜLMESİ GEREKENLER VAR

Yeniden oluşuma giren şubemizde halledilmesi gereken bazı eksiklikler var tabi bu konuda Ordu Büyükşehirden ve Ünye Belediyesinden destek istiyoruz. Bu eksiklikler öncelikle yer ve araç konusu. Koordinasyonu sağlamak için bir ofis planlarımızı gerçekleştirmek yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için araç olmazsa olmaz.

KIZILAY ÜNYE ŞUBESİNDE DESTEK İÇİN ULAŞABİLİRLER

Bizlere ulaşmak bizlerle gönüllü olarak çalışmak isteyenler olursa sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler ayrıca şahsi numaram ise 0 532 364 28 04 buradan ulaşabilirler.

Son olarak yardım severlere seslenmek istiyorum lütfen bu hassasiyetimizi kaybetmeyelim, iş adamlarımıza da bir bilgi aktarayım yapılan her türlü bağış ayni veya nakdi vergiden tamamen düşüyor. Yiyecek yakacak giysi aklınıza gelen her şey olabilir.

İSMET KÜÇÜKOĞLU KİMDİR?

1952 Ünye doğumlu İsmet Küçükoğlu Kızılay Ünye Şubesi Başkanlığı ve ÜNSAK Dernek Başkanlık görevini yürütüyor.

İlk, orta ve lise eğitimini Ünye’de daha sonrada Ankara’da makine mühendisi olarak eğitimini tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden emekli oldu.

 


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ORAL ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 92 97

GÜNDÜZ-GECE : BOŞCU ECZANESİ

Kale Mahallesi Niksar caddesi No:10 Ünye

( Niksar Caddesi Torunoğlu Pastanesi karşısı / TEB Bank yanı ) - 0 452 323 23 01

Yayın Akışı