Kültür Merkezi başladı, durdurulması mümkün değil..

Haber Tarih : 07/01/2021
Toplam Okunma : 529

Ünye Kültür Merkezi inşaatındaki durmanın geçici olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “Bu işin başlama mührü vuruldu, durdurulması mümkün değil, bitene kadar sürecek.” dedi.


Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Hüseyin Tavlı yaptığı açıklamasında şöyle dedi,

Kültür Merkezi inşaatının temeli atıldı, bir miktar yükseldi. Şu anda durmuş durumda. Temeli atılan hiçbir işin yarım kalmadığına Gençlik Merkezi’nden şahit oluyoruz. Ta Refaiddin Şahin döneminde yüzme havuzu olarak düşünülerek temeli atılan yer, bugün peyzaj çalışmaları ile çok güzel bir şekle dönüşerek Gençlik Merkezi olarak hizmet etmeye başladı.

İşlerimizin yürümesinde sanki bir yerlerde bir sıkıntı var

Ünye’nin işlerinin yürümesinde bir yerde bir sıkıntı var sanki. Çevre yolu geçerken Türkiye’de ilk denenen T modeli viyadük vardı, sorun yaşandı, kırıldı, yeniden yapıldı, çevre yolu 1 yıl gecikmeli açıldı. Hastanede müteahhit firmayla ilgili sıkıntılar yaşandı. Benzeri olaylar daha var, bunu maalesef yaşıyoruz. Herkes halis niyetli. Herkes Ünye’de bu meselelerin çözümünden yana gayretli. Ama maalesef bazen istenilen hızda yürümüyor.

Kültür Merkezi baştan beri uzatmalı devam ediyor

Kültür Merkezi ihalesi yapıldı. Ta baştan tasarruf tedbirlerine takıldı. Maalesef o sırada, Türkiye’de yüzde 70’i tamamlanmış yatırımlara izin verildi. Onun altında ve başlanılmamışlara müsaade edilmedi. Gelinen noktada Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, Milletvekillerimize, değerli büyüklerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza burayı anlattığımızda, durum o dönemin Hazine ve Maliye Bakanı’na durum aksettirildi. İnşaatın başlaması kararlaştırıldı.

Hakedişler ödendi, sorun yok

Start verildi, müteahhit işe başladı. Yaklaşık 4 milyonun üzerinde bir hak edişi oldu, bunun 3,5 milyonu ödendi. 600 bin lira da Aralık ayı içerisinde geldi. Bunun da hak edişi süresi içerisinde aktarılıp ödendiğini biliyorum. Müteahhit işi durdurdu, ancak bu geçici bir durdurma. Yakında başlar, 2021 yılında bu inşaat bitecek. Bu iş başlamış ve durması ya da durdurulması mümkün değil. Önemli olan bir şeyin onay mührünün vurulması. Buranın mührü vuruldu iş başladı, bitecek.

Biz orada niye kamulaştırma yaptık?

Eğer orası başlamasaydı, ben orada Ünye Belediyesi olarak orada kamulaştırmaya girmezdim. Madem ki bu iş başladı dedim, Orada yapılan yatırım kadar bir bedel ödeyerek Ünye Beledyesinin bu dar ölçekli geliri ile birlikte kamulaştırma yaptık, Kültür Merkezi yapılan yerin bitişiğindeki binayı aldık. O işin geri dönüşünün olması mümkün değil. Yeri belli, temeli belli. Bundan sonra gayretle buranın tamamlanması noktasında gayret edeceğiz.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı