Ordu Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Haber Tarih : 25/07/2019
Toplam Okunma : 56

Ordu Üniversitesi Danışma Kurulunun dördüncü toplantısında dış paydaşlar ile bir araya geldi.


Ordu Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi 

Fatsa Yalçın Otel’de düzenlenen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, Genel Sekreter Prof. Dr. M. Kenan Şahin, KOSGEB Ordu İl Müdürü Sinan Şahin, TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Altınordu ve Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları ile Üniversitemiz Danışma Kurulu Üyeleri katıldı.

Üniversitelerin iş dünyası, kamu kurum ve kuruluşları ile diğer dış paydaşalar arasındaki ilişkilerinin geliştirilerek eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal-kültürel faaliyetlerinin planlanması amacıyla hazırlanan yönetmelik doğrultusunda oluşturulan Ordu Üniversitesi Danışma Kurulu dördüncü toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının gündeminde Ordu Üniversitesi 2020-2024 dönemi stratejik planı, Tıp Fakültesi Hastanesi inşaat projesi, Üniversitemiz bünyesinde TEKMER, Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kurulması, Üniversitemizden derece ile mezun olan öğrencilerin ildeki istihdamı ve Altınordu Belediyesi ile Üniversitemiz arasında gerçekleştirilebilecek iş birliklerine dair pek çok konu yer aldı.

Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi olarak kurulduğumuz yıldan beri ilimizde kamu, üniversite ve sanayi iş birliğini en üst seviyede yürütebilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda oluşturulan Danışma Kurulumuz öncülüğünde gerekli hususlarda neler yapılabileceği konusunda ilimizdeki bütün paydaşlarla belli aralıklarla bir araya gelerek ve bu paydaşların kurumumuzdan beklentilerini öğrenerek ilgili birimlerimizdeki öğretim üyelerimiz ile araştırmalar ve projeler geliştirmekteyiz. Kamu, üniversite, sanayi, girişimciler, yatırımcılar arasında iş birliği yaparak paydaşların tek bir nokta üzerinden Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara ve bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişiminin imkânını sağlama amacıyla hareket eden Ordu Üniversitesi Danışma Kurulu gerçekleştirdiği bu toplantılarla bölge kalkınmasına yönelik çalışmalarına devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

Yayın Akışı