Organik fındığa destek...

Haber Tarih : 01/10/2019
Toplam Okunma : 77


"Organik Havzalarda Tarımın Geliştirilmesi Projesi" kapsamında fındık üreticilerine yönelik organik tarım yapmak isteyenlere destekleme yapılacak.

Organik fındığa destek...

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğince hayata geçirilecek olan "Organik Havzalarda Tarımın Geliştirilmesi Projesi" kapsamında fındık üreticilerine yönelik organik tarım yapmak isteyenlere destekleme yapılacak.

Konuyla ilgili olarak Ünye İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; "Destekleme kapsamında sertifikasyon giderleri ile organik gübre giderleri karşılanacaktır. Başvuru yapmak üreticilerimizin 4 Ekim 2019 tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze başvurularını yapması gerekmektedir. Başvuru yapacak üreticilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olması, Tarımsal üretim alanında ikamet ediyor olması, en az 5 dekar alanda üretim yapıyor olması, en az 3 yıl organik tarıma devam etmeyi taahüt etmesi, Müdürlüğümüz veya Halk Eğitim Merkezi tarafından verilecek Organik Tarım eğitimine katılması şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı