Özel Harekat Şube Müdürüne Veda Programı

Haber Tarih : 27/10/2018
Toplam Okunma : 84


Vali Seddar Yavuz, yaş haddinden dolayı emekliye ayrılan Özel Harekat Şube Müdürü Adil Emir’in veda yemeği programına katıldı.
 
Özel Harekat Şube Müdürü Adil Emir’in veda yemeğinde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Sizlerin ne büyük kahramanlıklar yaptığına bizatihi şahit olan birisi olarak, sizlere Aziz Türk Milleti minnettardır. Milletimizin gölünde sizlerin ayrı bir yeri vardır. Güneydoğu’da 10 yıl çalışmış, Muş Valiliği yapmış birisi olarak bunu rahatlıkla söylüyorum. Milletin gönlünde yer almak, alabilmek bence ödüllerin en büyüğüdür. Sizler bunu başarmış insanlarsınız. Benim de çok yakınlarımda, akrabalarımda sizin görevinizi yapan birçok kardeşim var. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.
 
“Devlet hizmetinden, bu kadar uzun sürede alnının akıyla, şerefle, onurla, emekli olabilmek herkese nasip olmuyor” diyen Vali Yavuz, “Gündemin sürekli değiştiği, birçok tehdit algılamasının farklılaştığı ülkemizde, bunları yapabilmek ayrı bir zorluk ifade ediyor. Eğer biz bağlılığımızı sadece Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine gösterirsek, sorunsuz şekilde hayatımızı sürdürmüş oluruz. O yüzden bizim hesap vereceğimiz tek yer var; o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Türk Milleti’dir. Genç kardeşlerimiz var aramızda. Mensubiyetimiz olabilir ama mensubiyetleriniz asla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önüne geçmemelidir. Tercihimiz, Aziz Türk Milleti’nin öncelikleridir. Biz her defasında arkamıza, yanımıza baktığımızda en güvenilir teşkilat olarak hep sizleri gördük. Özel Harekat Teşkilatı başından buyana Aziz Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin emrinde olmuştur. Diğer teşkilatlarda ciddi yalpalanmalar olsa da özel harekat teşkilatına sızamamışlar, bu teşkilatı hiçbir grup, zümre ele geçirememiştir. Bu anlayışın bu teşkilatta hakim olması, bizim için olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Bu hassasiyet vesilesiyle de hepinize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
 
Mesleğe yeni başlayan genç Özel Harekat Polislerine de bazı tavsiye ve nasihatlerde bulunan Vali Seddar Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Genç kardeşlerimden bu konuşmamı unutmamalarını özellikle akıllarının bir köşesinde tutmalarını istirham ediyorum. Rüzgarlar eser, gruplar güçlenir, sakın güçlenen gruplara, modaya uymayın. 17 aydır Ordu’da sizlerle aynı havayı teneffüs ediyoruz ve sizlerin olduğu ortamda da kendimizi çok güvende hissediyoruz. Sizleri kendi evlatlarımdan ayırmadığımı iyi bilin. Benimle çalışmış güvenlik birimlerim gerek özel harekat olsun, gerek jandarma özel harekat olsun sizleri kendi evladımız gibi her defasında görür ve öylede düşünürüz.”
 
Konuşmasının son bölümünde emekliye ayrılan Özel Harekat Şube Müdürü Adil Emir’e,  bundan sonraki yaşamında sağlık, huzur ve hayırlı emeklilik dileyen Vali Seddar Yavuz, “Sizlere de bundan sonraki çalışma hayatınızda kazasız, belasız başarılı hizmetler diliyorum. Allah sizleri korusun, muhafaza etsin. Saçınızın bir teline bile zarar gelmesin. Her görevin zorlukları var, sizin de tercihiniz bu zorluklara talip olmak. Hepinizin alnından öpüyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.
 
İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, konuşmasında, ”33 yıldır özel harekatçı olarak çalışan Adil Emir kardeşimizin veda yemeğinde bir araya geldik. Emekliye ayrılacağı için hüzünlüdür fakat aynı zaman da gururludur. Kazasız, belasız alnının akıyla mesleği tamamlamasından dolayı. Bundan sonra diğer arkadaşlarla vatan, millet savunmasında aynı tempoda, aynı aşkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Özel Harekat Şube Müdürü Adil Emir ise yaptığı konuşmada, ”1985 yılında başladığım mesleğimde artık sona geldim. 2000 yılında Ordu Özel Harekat Şube Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı olarak geldim. 2008 yılında ayrıldım ve 2015 yılında tekrar Orduya geri döndüm. 120 personelimiz vardı. Özel Harekat Ordu Şubesi olarak Güneydoğu’daki hendek-çukur olayları başta olmak üzere verilen görevleri en iyi şekilde yetine getirdik. Türkiye’de en başarılı şube olduk ve bundan da gurur duydum. Bundan sonrada bu bayrağı arkadaşlarım en iyi şekilde götürecektir” diye konuştu.
 
Vali Seddar Yavuz, konuşmaların ardından emekliye ayrıla Özel Harekat Şube Müdürü Adil Emir’e başarı belgesi ve hediye takdim etti.

Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı